kosmetyki-hipoalergiczne

Znane marki kosmetyczne coraz częściej wypuszczają do sprzedaży kosmetyki hipoalergiczne – czym różnią się od zwykłych?

Kosmetyczna rewolucja

Kilkadziesiąt lat temu nie było tak ogromnego wyboru kosmetyków jak obecnie. W dzisiejszych czasach, sklepowe półki wręcz uginają się pod ciężarem kremów, maseczek czy szminek. Wybór jest tak duży, że niekiedy ciężko zdecydować się na kolor cieni do powiek czy rodzaj tuszu do rzęs. Jeszcze kilka lat wstecz, alergicy mieli niemały problem z wyborem kosmetyków. Zawarte w niech substancje takie jak zapachy, olejki eteryczne, barwniki i konserwanty to potencjalne alergeny. Dla osób z wrażliwą skórą, stanowią zagrożenie. Producenci kosmetyków, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów w tym alergików, postanowili opracować takie formuły produktów, które nie będą uczulały. Na rynku pojawiły się kosmetyki hipoalergiczne.

Kosmetyki hipoalergiczne – czym różnią się od zwykłych?

kosmetyki

Tradycyjne kosmetyki dostępne w drogeriach mogą uczulać, wywołując podrażnienia skóry takie jak zaczerwienie, opuchlizna, wysypka czy łzawienie. Kosmetyki hipoalergiczne są przeznaczone dla alergików i osób z wrażliwą cerą, skłonną do podrażnień. Takie produkty różnią się przede wszystkim składem. Nie zawierają alergizujących składników wcale bądź ich znikomą ilość. Nie znajdziemy w nich także substancji zapachowych. Hipoalergiczne kosmetyki odbudowują warstwę lipidową skóry i nawilżają ją. W drogeriach znajdziemy produkty zarówno do pielęgnacji jak i kosmetyki kolorowe. Znane marki wypuszczają całe linie takich preparatów, które bez problemu znajdziemy w dobrych sklepach i aptekach. Ceny są różne, więc z powodzeniem każdy alergik znajdzie coś dla siebie. Należy pamiętać jednak, że nawet produkty dedykowane alergikom mogą wywołać reakcje alergiczne. Co prawda zdarza się to bardzo rzadko, ale każdy organizm inaczej reaguje na dane substancje. W sytuacji pojawienia się niepokojących objawów po zastosowaniu kosmetyku, należy go odstawić i zgłosić się do lekarza.

Hipoalergiczne produkty zwykle mają krótki skład. Alergicy powinni unikać kosmetyków z alkoholem i wszelkimi substancjami zapachowymi. Osoby z uczuleniem czy wrażliwą skórą potrzebują bezpiecznych produktów, które pozwolą im na odpowiednią pielęgnację skóry i makijaż. Kosmetyki hipoalergiczne są zatem idealnym rozwiązaniem dla alergików i alternatywą dla tradycyjnych form.