apteczka-alergika

Wakacje to czas wyjazdów. Udając się w podróż nie możemy zapomnieć o apteczce. Co powinno  znaleźć się w apteczce alergika?

Alergicy także podczas wakacji muszą pamiętać o przyjmowaniu leków i środków ochronnych. Odpowiednio przygotowana apteczka powinna stanowić niezbędny element naszego bagażu.

Kremy z filtrem UV

Wakacje potrafią rozpieszczać nas słońcem. Skóra alergików, szczególnie uczulonych na słońce oraz osób z atopią jest bardzo wrażliwa. Wymaga właściwej ochrony. Barierę ochronną przed szkodliwym promieniowaniem słonecznym zapewnią nam kremy z wysokim filtrem UV. Należy stosować je zawsze przed wyjściem z domu oraz po każdej kąpieli w morzu czy basenie.

Kompletujemy wakacyjną apteczkę alergika – leki na receptę

Większość leków zalecanych alergikom jest przepisywanych na receptę. Zanim udamy się w podróż warto odwiedzić swojego lekarza, który przepisze nam przyjmowane przez nas farmaceutyki. Najlepiej wykupić lekarstwa przed wyjazdem, ponieważ w naszym miejscu docelowym może nie być apteki lub zwyczajnie zabraknąć leków w jej asortymencie. Leki przeciwalergiczne także należy zabrać w podróż. Kupując je przed wyjazdem, nie będziemy musieli tracić cennego czasu na poszukiwaniu apteki.

Wapno

Wapno również powinno znaleźć się w każdej wakacyjnej apteczce alergika. Jadąc w nieznane miejsca, nigdy nie mamy pewności, że coś nas nagle nie uczuli. Zmiana klimatu, inna roślinność czy potrawy mogą wywołać nieprzewidziane reakcje alergiczne takie jak np. wysypka czy świąd. Wapno skutecznie złagodzi objawy alergii.

Środki odstraszające owady

wakacje

Ukąszenia owadów potrafią wywołać silne reakcje alergiczne. Użądlenie pszczoły czy szerszenia może prowadzić do wstrząsu anafilaktycznego, co wiąże się z utratą przytomności, dusznościami oraz innymi nieprzyjemnymi skutkami. Najlepiej zabezpieczyć się przed natrętnymi owadami stosując środki odstraszające. Na rynku dostępne są wszelkie spraye, które ochronią nas przed kąsaniem komarów czy kleszczy.

Właściwie skompletowana apteczka będzie stanowiła zabezpieczenie w razie potrzeby. Mając przy sobie niezbędne leki będziemy bardziej spokojni. Pozostanie nam czerpanie radości z każdej wakacyjnej chwili.