Alergie skórne

Kilka porad pomocnych przy konturowaniu twarzy

Kilka porad pomocnych przy konturowaniu twarzy

Konturowanie twarzy stało się ostatnio bardzo modne. Bronzer, róż i rozświetlacz odpowiednio nałożone potrafią zmienić rysy twarzy, ożywić ją i nadać jej zdrowego wyglądu. Przestawiamy kilka porad pomocnych przy konturowaniu twarzy.

Konturowanie na mokro czy na sucho?

Wszystko zależy od tego, jaki efekt chcesz uzyskać. Jeśli zależy ci na mocnym konturowaniu, bo wybierasz się na sesję zdjęciową, bierzesz ślub i będziesz miała sporo zdjęć z tego wydarzenia, postaw na konturowanie na mokro. Ono zawsze daje mocniejsze rezultaty. Jednak na żywo wygląda zbyt teatralnie. Jeśli wybierasz się do pracy lub na randkę z ukochanym, lepszym rozwiązaniem wydaje się konturowanie na sucho, gdyż uzyskasz wówczas subtelniejszy i bardziej naturalny efekt.

Jak konturować twarz?

Konturowanie twarzy może dać wspaniały efekt lub przeobrazić cię w klauna. Wszystko zależy od tego, czy wykonasz je poprawnie. Pamiętaj, aby nie nakładać naraz zbyt wiele bronzera. Poza tym lepiej pracować z pudrem brązującym o słabszej pigmentacji. Dużo łatwiej jest bowiem dołożyć kolejną warstwę bronzera niż rozetrzeć powstałą plamę. Puder brązujący nakładamy pod kości policzkowe, po bokach czoła oraz na linię żuchwy.

Jaki pędzel do konturowania wybrać?

Jeśli konturujesz twarz na mokro, najlepiej sięgnąć po pędzel z syntetycznego włosia, wówczas chłonie dużo mniej produktu. Gdy natomiast konturujesz twarz na sucho, najlepiej sięgnąć po pędzel z naturalnego włosia, gdyż najbardziej naturalnie rozprowadzi prasowany bronzer.

Jak dobrać odcień bronzera?

Odcień bronzera powinien korespondować z twoją karnacją. Jeśli masz jasny, chłodny odcień skóry, to najlepiej sprawdzi się chłodny puder brązujący. Nie powinien on jednak być zbyt szary, gdyż nie wygląda to naturalnie. Nadaje twarzy chory, ziemisty wygląd. Natomiast gdy twoja cera jest lekko opalona i ciepła, postaw na cieplejszy brąz. Unikaj bronzerów o pomarańczowych tonach, te u nikogo nie wyglądają korzystnie.