Życie z alergią

Jak często prać ubrania?

Jak często prać ubrania

Możesz brać regularnie prysznic, a mimo to być odbierana przez otoczenie jako przepocona. Wszystko bowiem zależy od tego, czy nosisz czyste ubrania. One mogą wyglądać idealnie na pierwszy rzut oka. Niemniej przepocone emitują przykrą woń. Jak często prać ubrania?

Odzież wierzchnią możesz prać rzadziej

Pranie ubrań należy dostosować do tego, z jakim elementem garderoby mamy do czynienia. Nakrycie wierzchnie nie chłoną tak szybko zapachu potu, bowiem nie mają bezpośredniego kontaktu z naszym ciałem. Poza tym nie mamy ich na sobie przez cały dzień, lecz tylko idąc do pracy, sklepu etc. Zatem kurtkę możesz prać raz na kilka tygodni, chyba że czujesz, że już jest przepocona lub widzisz, że pobrudziła się od błota.

Swetry można prać raz na kilka dni, zwłaszcza gdy narzucasz je na siebie, idąc do biura, po czym zdejmujesz. One także nie mają bezpośredniego kontaktu z naszymi pachami i nie chłoną przykrej woni tak szybko.

Ubrania, które należy wyprać po każdym użyciu

Są jednak takie ubrania, które warto prać po każdym użyciu. Majtki mają bezpośredni kontakt z miejscami intymnymi, dlatego noszone choćby przez dwa dni z rzędu mogą stać się źródłem nieprzyjemnych infekcji intymnych. Poza tym dość szybko zaczynają pachnieć uryną. Dlatego gdy idziesz się kąpać, zakładaj czyste, a brudne wrzucaj do kosza na brudną bieliznę.  Podobnie jest ze stanikami, mają bezpośredni kontakt z pachami, dlatego dość szybko zaczynają nam nieprzyjemnie pachnieć. Warto je zatem prać po całodniowym noszeniu.

Jak często prać sukienki i spódniczki?

Bluzki, spódniczki, sukienki oraz spodnie także mają bezpośredni kontakt z ciałem, podobnie jak rajstopy. Chłoną zatem różne zapachy ze skóry, które nie zawsze należą do przyjemnych, zwłaszcza że pewne substancje rozkładają się przez noc i ta sama bluzka, która wydawała się nie najgorsza, rano pachnie już niezbyt zachęcająco.

Tryb szybkiego prania

Jeśli rzeczy nie są fizycznie brudne, tylko nieprzyjemnie pachną, wystarczy je wrzucić do pralki na 40 stopni i poddać lekkiej, 20-minutowej przepierce. To najlepsza metoda na odświeżanie ubrań.  Uwierz nam, częste pranie, ale w niskiej temperaturze i w krótkim czasie, nie niszczy tkanin. One nie mechacą się, nie żółkną, nie blakną, nie pękają. Przecież nikt nie każe ci ich gotować, tylko przeprać, aby usunąć zapach potu.