Ciąża i dziecko NAJNOWSZE

Kevin sam w Nowym Jorku ponownie w święta!

Kevin sam w Nowym Jorku

źródło: Kevin sam w Nowym Jorku

Dla wielu Polaków to już tradycja. Kultowy film z chłopcem, który musi poradzić sobie sam z dwójką przestępców, podbił serca widzów na tyle, że święta Bożego Narodzenia nie mogą się bez niego obejść. I tym razem Kevin pojawi się na ekranach telewizorów w wielu polskich domach. Gdzie i kiedy będzie można go oglądać?

Kevin tradycyjnie w Polsacie

To właśnie stacja Polsat od lat emituje kultowy film o Kevinie, który zostaje sam w domu i w następnej części sam w Nowym Jorku. Telewizja najpierw ogłosiła, że w tym roku, jak w roku ubiegłym pokaże film Kevin sam w domu. Jednak stacja zdecydowała się na emisję drugiej części przygód Kevina, czyli filmu Kevin sam w Nowym Jorku. To właśnie ten film widzowie będą mogli obejrzeć w Wigilię – 24 grudnia 2017 roku, o godz. 20:05. Zapewne pamiętacie sytuację sprzed siedmiu lat, kiedy to telewizja Polsat ogłosiła, że rezygnuje z emisji kultowego filmu świątecznego. Wówczas oburzeni fani Kevina zasypali stację petycjami i komentarzami. W związku z tym telewizja ugięta pod wpływem widzów postanowiła jednak nie zaburzać wieloletniej tradycji.

Kevin sam w Nowym Jorku

Przypomnijmy, że film Kevin sam w Nowym Jorku to niejako druga część kultowego Kevina samego w domu. Akcja toczy się rok po pamiętnych świętach, kiedy Kevin został przez przypadek sam w domu, gdy jego rodzina wyjechała na święta do Francji. Tym razem, Kevin w wyniku zamieszania na lotnisku wsiada nie do tego samolotu. Na pokładzie dowiaduje się, że leci do Nowego Jorku. Chłopiec postanawia zameldować się w najdroższym hotelu w mieście – Hotelu Plaza. Kevin ponownie spotyka dwójkę przestępców, którzy uprzykrzyli mu zeszłoroczne święta. Bogaty w doświadczenie i spryt, postanawia rozprawić się z bandytami, a to wszystko w zimowej scenerii Nowego Jorku.

Czego nie wiecie o filmie Kevin sam w Nowym Jorku

Być może nie wszyscy fani filmu o Kevinie znają ciekawostki, dotyczące samej produkcji. Lobby, które jest widoczne w filmie, to rzeczywiście lobby słynnego hotelu, a numer, który wykręca Kevin, by dodzwonić się do recepcji był prawdziwy. Dodatkowo, w scenie, kiedy Kevin wchodzi do hotelu, pyta o drogę mężczyznę, którym jest Donald Trump. Ówczesny prezydent Stanów Zjednoczonych, był wtedy właścicielem rzeczonego hotelu. Zwróćcie uwagę, że Kevin podczas filmu nie rozstaje się z dyktafonem. Zabawkę chłopiec wybrał po kręceniu scen w sklepie z zabawkami. Zabawki były częścią wynagrodzenia wszystkich dzieci, które wzięły udział w tej scenie. Co ciekawe, Talkingboy, którym bawi się Kevin, stał się tak popularny, że wyprodukowano także jego różową wersję dla dziewczynek. Niestety bajkowy sklep z zabawkami, czyli Duncan’s to pomysł producentów. Sklep nie istnieje, a za jego lokalizację służył front jednego z budynków, zlokalizowanych w Chicago, który już nie raz był wykorzystywany w filmach. Wracając do hotelu Plaza, nie możemy wspomnieć o końcowej scenie z rachunkiem.

Donald Trump
źródło: screen z YouTube

Kevin wydał za pobyt w słynnym hotelu dokładnie 967,43 dolarów, a cała lista zamówień widnieje na rachunku. Mały bohater wynajmował apartament 411. Dzięki produkcji, hotel uruchomił po emisji filmu promocję na wspomniany apartament. Rodziny mogły wynająć go za 1100 dolarów w ramach promocji Kevin sam w Nowym Jorku.

To jak, będziecie w tym roku oglądać w święta Kevina?

Katarzyna Antos

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *