NAJNOWSZE PODRÓŻ I WAKACJE Życie z alergią

Hotele dla alergika – czym kierować się przy ich wyborze?

hotele

Wiele wyjazdów jest związanych z poszukiwaniem miejsca noclegu. Jak wybrać hotele dla alergika – czym kierować się przy ich wyborze?

Alergicy na wyjeździe

Każdemu z nas zdarzają się wyjazdy, czy to rekreacyjne, szkolne czy też służbowe. Wśród podróżnych są również alergicy. Ich wymagania co do miejsca, w którym będą przebywać przez dany okres mogą różnić się nieco od zupełnie zdrowej osoby. Wszystkie czynniki, którymi kierujemy się szukając hotelu są zależne od naszej alergii. Jak wybrać taki, który będzie bezpieczny dla zdrowia?

Hotele dla alergika – czym kierować się przy ich wyborze?

Wybierając odpowiedni hotel, alergik powinien sprawdzić nie tylko jego lokalizację, cenę czy ilość gwiazdek. W takim przypadku liczą się zupełnie inne standardy. Alergicy muszą zwrócić uwagę na wyposażenie pokoju. Chodzi głównie o dywany, zasłony tekstylne, pościel oraz ręczniki. Wszelkie dywany czy tapicerowane meble są siedliskiem roztoczy kurzu, jeśli chcemy uniknąć ciągłego kichania w miejscu spania, szukajmy pokojów bez zbędnych dywanów, chodników czy innych tego typu dodatków. Pościel powinna być hipoalergiczna, więc najlepiej zapytać wcześniej czy dany hotel oferuje taką swoim gościom. Położenie hotelu także ma znaczenie. Jeśli okolicą jest park czy las, alergicy będą narażeni na pyłki i nasilone objawy alergii. Lepiej wybrać hotel zlokalizowany z dala od traw i zbyt dużej ilości roślin. W przypadku alergii pokarmowej problem stanowi jedzenie. Hotelowe restauracje coraz częściej oferują specjalne menu. Zawsze możemy sprawdzić ofertę restauracji i zapytać o indywidualne skomponowanie bezglutenowej czy innej diety. hotelNiektóre hotele mają w zwyczaju witać gości kwiatami, pozostawionymi w pokojach. Jeśli jesteśmy uczuleni na rośliny, możemy przestrzec przed takimi formami powitalnymi czy dekoracyjnymi w wybranym przez nas apartamencie. Warto również zasięgnąć informacji o hotelowej klimatyzacji i filtrach powietrza. Hotele starają się spełniać, nawet najbardziej wymagające oczekiwania gości. Wystarczy znaleźć odpowiedni, przyjazny dla alergików.

Wybór hotelu dla alergika wcale nie musi być trudny. Przez wzgląd na wzrastającą liczbę alergii, coraz więcej miejsc oferuje specjalne pokoje czy menu dostosowane dla osób uczulonych. W takich miejscach wypoczniemy w pełni, bez uciążliwych objawów alergii.

Komentarze

ewka

6 lat temu

w takim przypadku zawsze mam ze sobą lekarstwa – nigdy nie wiem co spotkam na miejscu;/ ratuję się clatrą z bilastyną i wyjazd staje się lepszy

Komentarze są wyłączone.