MojeAlergie.pl - serwis dla alergików

Moje Alergie - serwis dla alergików

Menu

Kasze pomocne w alergii i nieżytach


Kasze pomocne w alergii i nieżytach

Nie wszyscy lubią, nie każdy też wie, jak je smacznie przyrządzić, nawet na deser, by zachęcić do jej jedzenia także dzieci. Ale kasze to świetne źródło zdrowia, oczyszczające i wzmacniające organizm.

Osoby mające alergię na zboża, z których produkuje się kasze mogą mieć problemy pokarmowe. Ale kasze powinniśmy jeść przynajmniej 2-3 razy w tygodniu, w różnych postaciach, nie tylko jako dania obiadowe.

Kasze. Jakie mają właściwości?

Jedne pomagają przy nadciśnieniu (jak gryczana), inne przy nadmiarze cholesterolu (kukurydziana).
Kasza jęczmienna jest polecana nie tylko przy niedoborze witaminy PP, ale ze względu na jej zawartość poprawia wygląd skóry. Błonnik w niej zawarty reguluje skutecznie trawienie – zatem śmiało można ją polecić przy problemach przewodu pokarmowego i alergicznych nieżytach jelitowych.

Ads code goes here

Osobom na diecie bezglutenowej polecana jest kasza jaglana, wytwarzana z prosa, która zawiera sporo żelaza, powinny ją zatem jeść kobiety w okresie menstruacji czy osoby z niedokrwistością.

Kasze pomocne w alergii i nieżytachIm kasza jest mniej oczyszczona i rozdrobniona tym ma więcej składników odżywczych – m.in. witaminy E i B2 (w kaszy jaglanej) potrzebnej skórze i pomocnej na wzrok czy cynku, także cennego dla skóry.
Kasza jaglana i gryczana wzmacniają organizm, pooprawiają koncentrację, pomagają osobom zestresowanym i z problemami trawiennymi czy chorobami krążenia.

Oczywiście nie trzeba z kaszami przesadzać – zawierają fosfor, siarkę i chlor, zakwaszając organizm, dlatego trzeba do nich dodawać owoce lub warzywa. Nie są wskazane przy nadkwasocie, wrzodach żołądka czy dwunastnicy. Warto pamiętać, która jest wytwarzana z pszenicy (kuskus, manna), która z gryki, a ktora z jęczmienia czy prosa (jaglana).
(AZ)

Źródło – Vita, 03.2011

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Nie przegap!

Alergia na cynamon – przyprawy korzenne to silne alergeny

Zamknij