MojeAlergie.pl - serwis dla alergików

Moje Alergie - serwis dla alergików

Menu

Rozpraw się z wilgocią!


Rozpraw się z wilgocią!

Nasz dom atakują z zewnątrz deszcze i opady śniegu, od wewnątrz wilgoć, którą sami wytwarzamy w kuchni czy łazience. Nie zapobiegniemy opadom i nie przestaniemy gotować, ale możemy wypowiedzieć wojnę pleśniom i wilgoci w naszym domu.

Poza opadami atmosferycznymi także wody gruntowe powodują rozwój wilgoci w murach i fundamentach.

Wilgoć z zewnątrz

już przy budowie domu trzeba zaplanować odprowadzenie z niego wody, ale również izolację fundamentów – pionową i poziomą, by na murach uniknąć mokrych plam. O elewację zadbajmy szczelnymi, zawsze drożnymi rynnami.

Ads code goes here

Gdy marzą nam się śniadania na tarasie musimy pamiętać o takim jego zaprojektowaniu, by taras miał właściwy kąt nachylenia, zapewniający odpowiedni odpływ wody, o powierzchni wyizolowanej materiałami wodoszczelnymi – by woda nie przeciekała w głąb muru. Najbardziej wodoszczelna nie jest sama mrozoodporna glazura, a maty układane pod warstwą płytek oraz specjalne elastyczne fugi, zatrzymujące wodę na powierzchni terakoty.

Rozpraw się z wilgocią!Woda wsiąkając w mury jesienią czy zimą podczas mrozów zwiększa swoją objętość i powoduje pęknięcia elewacji lub fundamentów. Warto pamiętać, że woda deszczowa nie jest obojętna chemicznie – ma w swym składzie azotany, chlorki, siarczany, które wnikając w głąb ścian tworzą w nich wykwity solne i powodują odpadanie tynku czy farb i tworzenie siedliska drobnoustrojów – a z czasem degradujące ściany kolonie grzybów i pleśni.

Zawsze działania zaczynamy od usunięcia przyczyn problemu, adekwatnie do materiału, z jakiego wykonano ściany i do grubości murów tak, by nie uszkodzić konstrukcji budynku i nie przeprowadzać osuszania za szybko (co może powodować pęknięcia elewacji).

Strony: 1 2 3

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Nie przegap!

Alergia na cynamon – przyprawy korzenne to silne alergeny

Zamknij