KOSMETYKI Życie z alergią

Jakich kosmetyków używać, żeby przywrócić blask swojej skórze?

jakich kosmetyków używać

Skóra, aby ładnie wyglądać, musi być odpowiednio pielęgnowana. Regularne zabiegi pozwolą zachować jej młody wygląd na długo. Jednym z najistotniejszych czynników pielęgnacji naszej cery jest odpowiednie nawilżenie.

Krok pierwszy: złuszczenie martwego naskórka

Skóra regeneruje się w cyklu trwającym około 4 tygodni. Proces ten polega na przedostaniu się nowych komórek na powierzchnię skóry oraz utracie starego naskórka. Jeśli coś zaburza ten proces, to skóra może gromadzić warstwy zużytych komórek, które możemy odczuć jako szorstkie i nieprzyjemne. Stosując peeling, pomagamy skórze zetrzeć górną warstwę tego naskórka i pobudzić skórę do tworzenia nowych komórek. Produkty takie jak Clochee peeling wspomagają cykl odnowy, dzięki czemu skóra zawsze pozostaje delikatna w dotyku.

Krok drugi: odpowiednie nawilżenie

Jedną z przyczyn, przez które nasza skóra traci jędrność oraz nabiera szorstkiej faktury jest zbyt szybka utrata wody. Komórki bez odpowiedniego nawilżenia szybciej ulegają starzeniu. Czynniki zewnętrzne takie jak temperatura, suche powietrze w klimatyzowanych pomieszczeniach czy zanieczyszczenia na ulicach potęgują to. Po zabiegach peelingowych należy nawilżać skórę, aby efekt został z nami na dłużej. Warto dobrać odpowiedni środek niebazujący na samej wodzie. Kremy tego typu mogą szybko wysychać i skóra w krótkim czasie znów gwałtownie traci nawilżenie. Najlepiej sprawdzają się produkty bazujące na olejach. Środki takie jak olejek Clochee pozostawiają skórę nawilżoną znacznie dłużej. Dodatkowo czynniki zewnętrzne nie mają swojego udziału tak bardzo w procesie ponownego wysuszania skóry.

Krok trzeci: odżywienie i ochrona

Problemy ze skórą mogą mieć swoje przyczyny znacznie głębiej, dlatego warto zadbać o nią jak najintensywniej. Serum – w stosunku do kremów pielęgnacyjnych – powinno być bardziej skoncentrowane i bogatsze w substancje aktywne. Idzie za tym możliwość głębszego wniknięcia do niższych warstw komórek skóry. Jest to szczególnie pożądane po okresie narażenia na czynniki pogodowe – silne słońce latem i mróz zimą. Krem może nie sprostać nawilżeniu bardzo wysuszonej cery. Pamiętajmy, że nie każdy produkt, którego opakowanie określa go jako serum, jest nim w rzeczywistości. Sprawdzajmy dokładnie skład produktu pod względem zawartości substancji odżywczych i pomagających zachować wewnętrzną wilgoć skóry. Wzorowe pod tym względem mogą być kosmetyki clochee. Istotna jest też konsystencja powalającą na dobre wchłanianie. Godne uwagi jest serum Clochee.

 

Tekst partnera