MojeAlergie.pl - serwis dla alergików

Moje Alergie - serwis dla alergików

Menu

Jak zapobiegać alergiom dziecięcym?


Jak zapobiegać alergii u dzieci

U każdego alergika – bez względu na wiek – choroba ma nieco inny, jednostkowy charakter. Przebieg reakcji uczuleniowej nie jest wszak uwarunkowany jedynie kontaktem z alergenem, ale też środowiskiem, temperaturą, trybem życia, a nawet genetycznym dziedzictwem.

To dlatego tak ciężko radzić sobie z alergią, w każdym przypadku bowiem specjalista powinien opracować indywidualny tryb leczenia dla pacjenta.

Da się jednak wyodrębnić kilka zaleceń i sposobów, mogących zapobiec uczuleniu u większości dzieci.

Ads code goes here

Profilaktyka czyli jak zapobiegać alergiom dziecięcym?

Wiedząc, że nasze dziecko może mieć dziedziczne skłonności do alergii proces zapobiegania należy rozpocząć jeszcze przed narodzinami, kiedy kobieta jest w ciąży.

Dzięki odpowiednio dobranej diecie, eliminującej pro-alergiczne składniki, zyskujemy pewność, że bezbronne maleństwo w brzuchu nie zostanie narażone na nadmiar substancji, które w efekcie mogą okazać się uczulające.

Jak zapobiegać alergii u dzieciZa takie pokarmy uważa się na na przykład owoce cytrusowe, czekolady oraz orzechy. Kwestia zdrowego odżywiania jest również ważna dla kobiet karmiących piersią, których skład mleka zależny jest od tego, co same zjedzą.

Należy przy tym zauważyć, że karmienie noworodka wyłącznie pokarmem matki i to przez jak najdłuższy okres, stanowi podstawę w zapobieganiu alergiom u niemowląt.

Strony: 1 2 3

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Nie przegap!

Alergia na cynamon – przyprawy korzenne to silne alergeny

Zamknij