Życie z alergią

Jak wykonać makijaż, aby wyglądał on starannie?

Jak wykonać makijaż, aby wyglądał on starannie

Staranny makijaż dodaje nam uroku, eksponując nasze atuty i umiejętnie tuszując mankamenty. Niestety, często wykonujemy go w nieprzemyślany sposób.  Jak wykonać makijaż, aby wyglądał on starannie.

Zacznij od cieniowania oczu

Podczas nakładania cieni do powiek często fundujemy sobie małą tragedię na policzkach i pod oczami. Niestety, tego typu kosmetyki uwielbiają się osypywać, dlatego też najlepiej zacząć od bazy pod cienie, a następnie wykonać całe cieniowanie.  Gdy je zakończysz, możesz umyć twarz, wytrzeć ją wacikiem zwilżonym płynem micelarnym etc. Krótko mówiąc, zaczynając od cieniowania oczu, masz okazję doprowadzić twarz do porządku, co wpływa na odbiór twojego make-upu.

Następnie postaw na podkład/puder

Gdy cieniowanie jest już praktycznie gotowe, przystąp do aplikacji podkładu i pudru, które wyrównają koloryt skóry. Pamiętaj, aby po przemyciu buzi z resztek cieni do powiek, dokładnie ją osuszyć, bo aplikacja fluidu oraz pudru może przysporzyć trudności. Istnieje spore ryzyko powstania nieestetycznych zacieków.

Postaw na róż

Zaróżowione policzki sprawiają, że wyglądasz młodzieńczo i świeżo. Nawet gdy masz za sobą nieprzespaną noc, to skutecznie zniwelują objawy zmęczenia. Postaw na róż w lekkim, cukierkowym odcieniu, który prezentuje się bardzo naturalnie.

Podkreśl brwi

Dopiero, gdy zakończysz aplikację wszystkich pylistych kosmetyków, przystąp do podkreślania brwi. Najpierw trzeba wyczesać z włosków resztki pudru i podkładu, a następnie podkreślić łuki brwiowe za pomocą kredki czy pomady, delikatnie je przyciemniając i zakrywając prześwity.

Namaluj kreskę

Gdy zaaplikowałaś już wszystkie sypkie produkty, możesz namalować kreskę eyelinerem. Robiąc to wcześniej, ryzykujesz, że któryś kosmetyk osypie się na jaskółkę i troszkę przytłumi jej kolor. Jego usunięcie z kolei może zakończyć się zepsuciem całego makijażu oka, rozmazaniem kreski i cieni do powiek.

Tuszowanie rzęs

Nie malujemy rzęs przed przypudrowaniem twarzy, bo w przeciwnym wypadku grozi nam efekt białych włosków. Nie chcesz wyglądać, jakbyś osiwiała, dlatego maskarę nakładaj zawsze, gdy zagruntujesz skórę. Wtedy będzie kruczoczarna i wyrazista.

Szminka

Aplikację pomadki najlepiej zostawić sobie na sam koniec. Zdarza się bowiem, że podczas wykonywania makijażu odczuwamy pragnienie lub chcemy coś przekąsić. W rezultacie możemy naruszyć makijaż ust.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

0 1 2