Uroda alergika

Jak stosować krem BB?

Jak stosować krem BB

Zdjęcie autorstwa MART PRODUCTION z Pexels

Makijaż stanowi doskonałą okazję do zabawy. Dzięki niemu za każdym razem możemy wyglądać zupełnie inaczej. Otwiera przed nami nieograniczone możliwości. Ponadto za sprawą make upu możemy podkreślić swoje zalety i zatuszować niedoskonałości. W naszym artykule podpowiadamy, jak stosować krem BB.

Spis treści:

  1. Krem BB alternatywą dla podkładu
  2. Kremy BB a wyrównanie kolorytu cery
  3. Jak zatuszować niedoskonałości cery?
  4. Kosmetyki koreańskie – poznaj filozofię azjatyckiej pielęgnacji
  5. Jak stosować krem BB?

Krem BB alternatywą dla podkładu

Krem BB stanowi doskonałą alternatywę dla podkładu. Jeśli masz ładną cerę, na której występują drobne niedoskonałości lub zaczerwienienia, to ten kosmetyk w zupełności ci wystarczy. Nie musisz sięgać po klasyczny fluid, który wygląda dość ciężko, a przez to nienaturalnie. Poza tym tradycyjne podkłady w płynie często zawierają chemikalia, które mogą zapychać pory lub zaburzać równowagę mikroflory skóry.

Kremy BB a wyrównanie kolorytu cery

Krem BB nie tylko pozwala wyrównać koloryt cery i zatuszować drobne niedoskonałości, ale też pielęgnuje skórę, dogłębnie ją odżywiając i nawilżając. Ten typ kosmetyku stanowi hybrydę. Z jednej strony mamy do czynienia z produktem do makijażu, bo poprawia koloryt cery za sprawą zawartych w nim pigmentów. Z drugiej jest to kosmetyk pielęgnacyjny, gdyż nawilża skórę i chroni ją przed promieniami UV za sprawą zawartych w nim filtrów. W tym miejscu warto jednak zaznaczyć, iż najwyższą ochronę zapewniają kremy BB pochodzące z Azji. Te stworzone przez firmy europejskie wymagają ostrożności. Często bowiem ochrona przeciwsłoneczna jest stosunkowo niska – SPF 15 lub 10.

Jak zatuszować niedoskonałości cery?

Nie chcesz stosować ciężkich fluidów, ale przed miesiączką pojawił się większy pryszcz? Nanieś na niego korektor, a resztę twarzy pokryj kremem BB. Całość utrwal pudrem. Jeśli dobrze ją zmatowisz, makijaż przetrwa cały dzień. Krem BB nie będzie wchodził w pory ani zbierał się w zmarszczkach. Zawsze należy nakładać go w niewielkich ilościach i ewentualnie dokładać, gdy wystąpi taka konieczność. W tym miejscu warto zaznaczyć, iż niektóre osoby postrzegają krem BB jako podkład i po prostu nakładają go dużo, by uzyskać pełne krycie. Niestety, uzyskują tylko efekt maski oraz zbieranie się makijażu w porach i jego spływanie w ciągu dnia.

Kosmetyki koreańskie – poznaj filozofię azjatyckiej pielęgnacji

Krem BB pochodzi z Azji. Został opracowany z myślą o pielęgnacji skóry podrażnionej po zabiegach, w tym laseroterapii. Ma za zadanie łagodzić podrażnienia i przyspieszać proces gojenia się zmian na skórze. Ponadto pielęgnacja koreańska dąży do uzyskania idealnie gładkiej cery bez efektu maski. Najbardziej pożądanym odcieniem skóry jest jasny, porcelanowy.  Azjatki przykładają też dużą wagę do pielęgnacji anti-aging. W związku z tym krem BB często zawiera substancje nawilżające, w tym kwas hialuronowy czy śluz ze ślimaka.

Jak stosować krem BB?

Krem BB można aplikować na różne sposoby. Niektórzy cenią sobie wklepywanie kosmetyku za pomocą palców. To bardzo dobre rozwiązanie, ponieważ pod wpływem ciepła palców produkt lepiej łączy się z cerą.  Inni natomiast nakładają krem BB, wykorzystując do tego zwilżoną gąbkę do makijażu. Nie brakuje także miłośników aplikacji kosmetyku za pomocą pędzla do podkładu. Jednak to drugie rozwiązanie wymaga jednak pewnej wprawy, aby nie uzyskać nieestetycznych smug. Wszystkie akcesoria do makijażu należy regularnie dezynfekować i myć, aby nie namnażały się na nich szkodliwe mikroorganizmy, w tym bakterie wywołujące trądzik.