w ciąży

Kobiety będące w ciąży obawiają się zmian zachodzących w obrębie skóry. Jej odpowiednia pielęgnacja jest kluczową kwestią dla utrzymania pięknego i zdrowego wyglądu. Jak pielęgnować skórę w ciąży?

Pielęgnacja skóry w ciąży

W ciąży nie tylko dbamy o zdrową dietę i regularne badania lekarskie. Nasze ciało jest tak samo ważne. W końcu to w nim nosimy dziecko. Skóra w tym okresie może się zmieniać. Nic dziwnego, ponieważ działają hormony, a sama ciąża to dla skóry, zwłaszcza na brzuchu, dość spore wyzwanie. Stąd cellulit, rozstępy i inne problemy skórne, z którymi przecież można sobie poradzić. A im wcześniej zaczniemy, tym bardziej im zapobiegniemy. Wtedy po porodzie, będzie można szybciej wrócić do stanu sprzed ciąży. O skórę trzeba dbać niezależnie od stanu, w którym się znajdujemy. Jak jednak skutecznie poradzić sobie z jej pielęgnacją w ciąży?

Olejki do zadań specjalnych

Olejki do ciała są bardzo modne. W sklepach znajdziemy ich różne wersje. Wszystkie mają kilka cech wspólnych. Dokładnie nawilżają, ujędrniają skórę i chronią skórę. Są idealne dla każdego jej typu. Olejowanie warto rozpocząć dużo wcześniej, niż pojawi się u nas brzuszek. Panie, które regularnie aplikują olejki na skórę mogą być z siebie dumne. Takie praktyki są profilaktyką przed powstawaniem rozstępów w czasie ciąży. A to dość duży problem dla wielu kobiet. Rozstępy mogą pozostawić trwały ślad na skórze kobiety, co przyczynia się do rozwoju kompleksów. Pamiętajmy, że rozstępy nie pojawiają się tylko na brzuchu. Występują także na piersiach, udach oraz pośladkach, dlatego olejować warto całe ciało. Olejki znajdziemy w znanych sieciach drogerii, w cenach już od kilkunastu złotych.

W walce z cellulitem

Cellulit to oprócz rozstępów jeden z głównych problemów skóry kobiet w ciąży. Nie prezentuje się zbyt atrakcyjnie, choć ponoć panowie nawet go nie zauważają. Z kosmetykami antycellulitowymi warto uważać, ponieważ nie wszystkie ich składniki zalecane są dla kobiet ciężarnych. Skutecznym sposobem pielęgnacji skóry może okazać się masaż. W sklepach znajdziemy specjalne rolllery czy rękawice do masażu, które możemy wykorzystać podczas kąpieli czy zabiegów pielęgnacyjnych. Skóra stanie się bardziej elastyczna i jędrna, a cellulit z pewnością się zredukuje. Dodatkowo warto zwrócić uwagę na zdrową dietę.

Relaks i pielęgnacja w jednym

pielęgnacja skóryWspomniany masaż to doskonała propozycja dla przyszłych mam. Nie tylko może pomóc w odżywieniu skóry, ale dobrze relaksuje. Kobietom w ciąży poleca się hydromasaże. Taki masaż może pomóc w walce z rozstępami czy cellulitem. Dodatkowo, do każdego trymestru ciąży możemy dopasować takie zabiegi, które będą odżywcze i bezpieczne dla skóry oraz dziecka. A pod koniec ciąży należy zadbać także o stopy, które często puchną i są zmęczone. W tym celu również możemy poddać się masażowi. Lekarze wręcz zachęcają pacjentki, by dbały o swoją urodę w trakcie ciąży. Odpowiednia pielęgnacja zapewnia nie tylko urodę i ochronę skóry, ale także poprawę samopoczucia, a to równie ważny aspekt życia, nie tylko ciężarnych.

Katarzyna Antos