Jak dbać o skórę po opalaniu
Adobe Stock, grafika partnera

Skóra wrażliwa, skłonna do alergii, sucha, a także normalna w wyniku długotrwałej ekspozycji słonecznej i opalania może ulegać podrażnieniom. Po opalaniu należy w szczególny sposób zadbać o kondycję skóry przede wszystkim z uwagi na opóźnienie procesu starzenia, zachowanie elastyczności, odpowiedniego nawilżenia oraz długotrwałej, pięknej opalenizny.

Skóra po opalaniu – odczytaj jej potrzeby

Lato dla Twojej skóry jest czasem wyjątkowym. Narażona na przesuszenie oraz podrażnienia w wyniku intensywnego działania promieni słonecznych wymaga specjalnej pielęgnacji, a jednocześnie otoczona morską wodą, bryzą oraz piaskiem w połączeniu ze słońcem zyskuje gładkość i piękny, złocisty koloryt. Opalenizna nie musi szkodzić, jeśli powstaje przy zastosowaniu kosmetyków z filtrem SPF, chroniących przed promieniowaniem UVA i UVB. Po opalaniu skóra wymaga jednak wyjątkowej uwagi niezależnie od tego, czy jest podrażniona czy po prostu lekko złocista. Przede wszystkim konieczne jest jej dogłębne nawilżenie, odżywienie, ukojenie oraz ujędrnienie. 

Balsam „after sun” czy stosowany regularnie?

Po opalaniu warto zastosować kosmetyk silnie nawilżający skórę, co zapobiegnie łuszczeniu się opalonego naskórka, pomaga zachować jej barierę hydrolipidową oraz właściwą elastyczność. Balsam po opalaniu zawiera składniki o działaniu nawilżającym i kojącym, co stanowi doskonałe połączenie dla skóry po ekspozycji słonecznej. Kosmetyk, dedykowany dla skóry po opalaniu nie podrażni jej, a w zamian zadba o przyjemny efekt ochłodzenia. Naskórek po opalaniu może być suchy i skłonny do utraty jędrności. Balsamy po opalaniu pozwalają zachować właściwą elastyczność skóry i odpowiedni poziom nawodnienia. Zwykły balsam może nawilżać, ujędrniać, odżywiać, ale efekt kojący jest domeną kosmetyków z serii „after sun”. 

Co powinien zawierać dobry balsam po opalaniu?

Balsam po opalaniu, który warto wybrać powinien opierać swój skład o kompleks naturalnych składników i wyciągów roślinnych, dzięki którym Twoja skóra zyska ulgę i nawilżenie. Jako składnik balsamów po opalaniu świetnie sprawdza się aloes, który posiada właściwości silnie nawilżające oraz łagodzące. To połączenie sprawia, że stosowanie kosmetyku na skórę po opalaniu przynosi odczucie zauważalnego ukojenia oraz nawilżenia. Skóra staje się miękka, gładka, nawilżona i nie odczujesz efektu napięcia. Warto zatem wybrać kosmetyk, zawierający wyciąg z aloesu oraz działający nawilżająco, kojąco i odżywczo. 

Balsamy po opalaniu – oczekuj więcej

Każdego dnia po powrocie z plaży warto wziąć prysznic i zastosować balsam po opalaniu. Jego składniki nie tylko ukoją podrażnioną słońcem skórę natychmiast, ale zadziałają długoterminowo. Składniki kosmetyku odpowiadają za zachowanie prawidłowego poziomu nawilżenia skóry, dzięki czemu opalenizna utrzymuje się długo, a skóra nie ulega łuszczeniu. Wysokiej jakości balsamy po opalaniu szybko się wchłaniają i nie pozostawiają tłustej warstwy na skórze. Dzięki temu po zastosowaniu możesz korzystać z uroków urlopu i zakładając ulubioną sukienkę planować wyjście do lokalnej restauracji lub modnego klubu. Twoja nawilżona, ukojona, odżywiona skóra o złotawym odcieniu naturalnej opalenizny będzie ozdobą, która zostanie z Tobą na wiele tygodni. Kosmetyki po opalaniu sprawdzają się nie tylko podczas urlopu, ale na co dzień, gdy latem Twoja skóra jest przegrzana w wyniku upalnej aury.