Hipoalergiczne pranie

Hipoalergiczne proszki do prania i płyny sprawdzają się u osób o delikatnej skórze, w tym niemowląt i małych dzieci, które wymagają szczególnej ochrony.

Produkty – takie jak Jelp skandynawskiej firmy Danlind – pozbawione są składników o szkodliwym wpływie na nasz organizm i środowisko naturalne, spełniają wymogi ustawodawstwa dotyczącego ochrony środowiska.

Skuteczność powszechnie używanych środków piorących oparta jest na działaniu intensywnie aktywnych substancji, które narażają skórę na podrażnienia, te hipoalergiczne są pozbawione wybielaczy optycznych, agresywnych środków zapachowych i innych składników powodujących odczyny alergiczne i wysuszanie skóry.

Proszki te są skoncentrowane, dzięki czemu już niewielka ilość wystarczy do zapewnienia optymalnego efektu prania. Ponadto nie posiadają fosforanów, łatwo się wypłukują, a ich składniki aktywne ulegają w 99% biodegradacji, bezpieczne nie tylko dla wrażliwej skóry, ale również dla otoczenia.

Plamy i zabrudzenia

Hipoalergiczne pranierównież znikają w hipoalergicznych płynach, mimo braku wybielaczy i środków żrących, za to neutralny zapach i łatwe wypłukiwanie chronią wrażliwą skórę przed uciążliwymi objawami alergicznymi. Produkty typu soft 2w1 łączą właściwości hipoalergicznego proszku do prania oraz naturalnego składnika do zmiękczania tkanin – glinki kosmetycznej, co sprawia, że ubrania są miłe w dotyku i delikatne dla skóry.

Taki zestaw składników sprawdza się w praniu śpioszków, kaftaników i podkoszulek, które bezpośrednio przylegają do niedojrzałej skóry niemowląt.

Płyny do płukania tkanin typu sensitive czy mild zawierają najwyższej jakości składniki, które sprawiają, że wypłukane w nich ubrania stają się miękkie, przyjemne w dotyku i subtelnie pachną, a przy tym spełniają najwyższe standardy zabezpieczające przed podrażnieniami skóry, nawet najbardziej wrażliwej na detergenty.
(AC)