MojeAlergie.pl - serwis dla alergików

Moje Alergie - serwis dla alergików

Menu

Hipoalergiczne koszulki dla aktywnych


koszulki dla aktywnych

Na czym polega hipoalergiczność materiałów w odzieży sportowej? Oddychające koszulki są znane od lat, ale technologia rozwija się, by móc lepiej pokonać skutki pocenia się.

Nie tylko osoby z problemami skóry atopowej i wszyscy, którzy mają wypryski potowe podczas wysiłku fizycznego są zainteresowani odzieżą zapobiegającą poceniu się.

Sam proces pocenia jest konieczny – organizm oczyszcza się, eliminując toksyny, a jednocześnie następuje jego termoregulacja – chłodzi przegrzane ciało. Jednak pot, szczególnie dla osób cierpiących na problemy skory atopowej, bywa ogromnym problemem, zaostrzającym objawy choroby, nasilającym świąt i podrażnienia skóry.

Ads code goes here

Stosowanie dezodorantów chwilowo rozwiązuje problem, blokery zaburzają termoregulację i mogą doprowadzić np. do przegrzania, zaburzając naturalną pracę organizmu, można radzić sobie tabletkami, suplementami czy po prostu zmianą diety.

koszulki dla aktywnychDla niektórych koniecznością w skrajnych przypadkach stają się zastrzyki z botoksu – często niezbyt dobrze tolerowane, które również mogą wywołać reakcje alergiczne, a na domiar złego kosztowne i wymagające systematycznego powtarzania.

Na czym polega hipoalergiczność koszulek?

Zapobiegająca poceniu się odzież ma służyć nawet przez całą dobę dorosłym i dzieciom, a przede wszystkim być zdrowa. Zapobiega nieprzyjemnym zapachom i redukuje wydzielanie potu. Chłodzi, gdy jest ciepło, jest bardzo rozciągliwa i bezszwowa, co zapobiega otarciom skóry. Materiał jest naturalnie antybakteryjny.
Koszulki są produkowane na bazie duńskiego wynalazku od marca 2011 roku.

By zachować właściwości odzieży warto pamiętać o właściwym praniu, jak odzieży oddychającej – w temperaturze nieprzekraczającej zaleceń producenta, specjalnych hipoalergicznych płynach do prania (lepsze niż proszki, które mogą zapychać strukturę koszulki).

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Nie przegap!

Alergia na cynamon – przyprawy korzenne to silne alergeny

Zamknij