MojeAlergie.pl - serwis dla alergików

Moje Alergie - serwis dla alergików

Menu

Hipoalergiczne i nie testowane na zwierzętach – czy to możliwe?


świnki morskie

Czy można wprowadzić na rynek produkt w pełni hipoalergiczny, który nie był testowany na skórze zwierząt?

Laboratoryjna hodowla ludzkich komórek może stanowić skuteczną alternatywę do testów na zwierzętach, o ile metoda ta będzie tańsza niż jest obecnie.

Szwedzcy naukowcy z Uniwersytetu w Lund rozpoczęli prace nad skutecznymi i wiarygodnymi metodami testowania reakcji alergicznych, zgodnych z prawodawstwem europejskim i ustawodawstwem poszczególnych krajów, ograniczającym prowadzenie testów na zwierzętach przez firmy farmaceutyczne i kosmetyczne.

Ads code goes here

Laboratoryjne testy na ludzkich komórkach mogą być wykorzystane do klasyfikacji chemikaliów – które uczulają, a które nie – i pozwalać przewidzieć, na ile silna reakcja alergiczna może wystąpić.

Hipoalergiczne i nie testowane na zwierzętachPacjenci z alergicznym kontaktowym zapaleniem skóry zazwyczaj mają problemy z wypryskiem czy świądem, co jest zwykle spowodowane przez częsty kontakt z substancjami chemicznymi w detergentach, kosmetykach, mydłach lub oleju maszynowym i innych smarach albo chemikaliami w miejscu pracy. Objawy mogą się okazać trwałe, o ile źródło uczulenia chemicznego nie zostanie zidentyfikowane.

Czy uda się obyć bez zwierząt?

W Europie od 2009 r. dyrektywa dotycząca produkcji kosmetyków nie pozwala testować ich (ani ich składników) na zwierzętach, co jest praktycznie niemożliwe, gdy producent chce mieć pewność, że nowy produkt jest hipoalergiczny.

Strony: 1 2

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Nie przegap!

Alergia na cynamon – przyprawy korzenne to silne alergeny

Zamknij