MojeAlergie.pl - serwis dla alergików

Moje Alergie - serwis dla alergików

Menu

Hipoalergiczne cienie do powiek


Hipoalergiczne cienie do powiek

Przygotowanie starannego makijażu, tego na co dzień i tego na wyjątkowe okazje to nieodzowny element dnia niemal każdej kobiety. Cienie do powiek, tusz, róż, puder, maskara, konturówka, kredka, pomadka…

Czasem używamy wszystkich jednocześnie, czasem tylko kilku z nich. Ale niejednokrotnie łzawią nam lub puchną oczy, dostajemy wysypki, piecze nas skóra. Czy to alergia? Prawdopodobnie tak.

Zacznijmy od cieni do powiek

Jeśli poświęcimy trochę uwagi, które cienie powodują u nas niepożądane objawy, odniosłyśmy już połowę sukcesu. Następną połowę osiągniemy przestając ich używać.

Ads code goes here

Kobiety najczęściej skarżą się na występowanie uczuleń po zastosowaniu cieni w kolorach zielonym, fioletowym, różowym i brązowym, a także cieni z połyskiem.

Co nas uczula?

Sztuczne pigmenty. Odpowiednio: w cieniach zielonych to tlenek chromu, w fioletowych i różowych – karmin, a w brązowych – tlenek żelaza, zanieczyszczony niklem.

Hipoalergiczne cienie do powiekBłyszczące cienie zawierają masę perłową i tu należy bardzo uważać, dlatego, że perłowe opiłki mogą uszkodzić skórę, a nawet, jeśli dostaną się do oka, spojówki.

Pigmenty jednak to nie wszystko. Lanolina, która jest często stosowana jako podkład do produkcji cieni, również mocno uczula. Uczulać mogą także występujące w kosmetykach naturalne składniki: laka czyli żywica drzew lakowych, pigmenty na bazie kalafonii (żywicy miękkiej), pochodne związków węglowych.

Strony: 1 2

Jeden komentarz
  1. Ania

    9 listopada 2016 at 15:43

    Ja używam tylko i wyłącznie naturalnych kosmetyków do makijażu od Earthnicity 🙂 Są boskie, dają super krycie, świetny efekt i co najważniejsze nie podrażniają skóry 🙂

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Nie przegap!

Alergia na cynamon – przyprawy korzenne to silne alergeny

Zamknij