Życie z alergią

Gdy wszystko cię drażni z powodu zespołu napięcia przedmiesiączkowego

Gdy wszystko cię drażni z powodu zespołu napięcia przedmiesiączkowego

Zespół napięcia przedmiesiączkowego, znany też jako PMS, to często spotykana przypadłość pośród kobiet. Nie występuje w każdym cyklu menstruacyjnym, ale gdy się pojawi, towarzyszy mu ogromny dyskomfort. Radzimy, co zrobić, gdy wszystko cię drażni z powodu zespołu napięcia przedmiesiączkowego.

Spójrz prawdzie w oczy

Musisz sobie uświadomić, że masz PMS i niekoniecznie dobrze oceniasz teraz postawę swojego faceta. Podczas gdy borykasz się z zespołem napięcia przedmiesiączkowego, jesteś przewrażliwiona. To, że on od razu nie odpisał ci na SMS, nie jest powodem do rozpaczy. Przyjaciółka cały czas pisze ze swoim, ale to nie oznacza, że on ją kocha, a ty nie możesz liczyć na swojego. Może on jest zwyczajnie dłużej w pracy, rozmawia z kimś lub nie słyszał SMS-a.  Jeśli mu na tobie zależy, z pewnością odpisze nieco później. Musisz pamiętać, że to wszystko to tylko PMS.

Głęboko oddychaj

Gdy czujesz, że za chwilę wybuchniesz na przełożonego, klienta, panią w autobusie, weź kilka głębokich oddechów. To naprawdę pomaga się uspokoić. Musisz nad sobą panować, nawet gdy masz PMS. Uwierz nam, to możliwe.

Uzupełnij niedobór magnezu w organizmie

Często jesteśmy bardzo mocno poirytowane, mamy ochotę się popłakać z bezsilności na środku ulicy, bo brakuje nam magnezu. Kup sobie lek OTC z magnezem, zawiera on standaryzowaną dawkę tego pierwiastka. Możesz też zjeść zdrowego batonika bez cukru z daktylami i ziarnami kakaowca. Dobrze przyswaja się też magnez z gorzkiego kakao, banana czy plastra żółtego sera.

Gdy boli brzuch lub piersi, weź tabletkę

Czasem jesteś poirytowana przez ból brzucha i piersi. Twoja macica kurczy się tak boleśnie, że masz wrażenie, iż za chwilę coś urodzisz. W takiej sytuacji sięgnij po tabletkę przeciwbólową.  Po godzinie poczujesz się dużo lepiej.

Spotkaj się z przyjaciółką albo do niej zadzwoń

Nic tak nie pomaga rozładować złości jak szczera rozmowa z przyjaciółką, która cię doskonale zrozumie. Po kwadransie znikną wszelkie troski, poczujesz wewnętrzny spokój.

Trenuj intensywnie

Na rozdrażnienie pomaga też zmęczenie np. podczas intensywnego treningu. Zrób coś dobrego dla siebie i swojej sylwetki, zacznij ćwiczyć pośladki z trenerkami fitness, które mają swoje kanały na Youtube. To także pomaga dojść do siebie.

Wyśpij się

Sen to najlepsze lekarstwo. Przywraca optymizm i świeże spojrzenie. Dlatego gdy boli cię brzuch, jesteś zdenerwowana i jest ci smutno, spróbuj się wcześniej położyć. Rano wstaniesz rześka i pełna energii.

Przytul się

To też rozładowuje stres i stanowi źródło endorfin. Przytul się do siostry, przyjaciółki lub do swojego faceta. Możesz zawsze przytulić też ukochanego zwierzaka, pupil też ucieszy się z twojego przypływu czułości.

Spraw sobie przyjemność

Gdy czujesz, że rozsadza cię negatywna energia, zadbaj o siebie. Włącz swoją ulubioną vlogerkę, czytaj romans ulubionej autorki. Leniuchuj, po pracy nie musisz robić na drugim etacie w domu. Nic się nie stanie, jak dziś na obiad będą kanapki zamiast drugiego dania.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

0