MojeAlergie.pl - serwis dla alergików

Moje Alergie - serwis dla alergików

Menu

Eko-kule i orzechy do prania – czy to się sprawdza?


Egzogenne alergie na światło słoneczne

Nie tylko matki mające alergiczne pociechy eksperymentują z alternatywnymi środkami do prania, nie uczulającymi tak jak konwencjonalne proszki czy płyny do prania, zawierające często bor czy zeolit.

Sięgają po nie ci, którzy walczą z neurodermitis, łuszczycą. Jakie alternatywy daje nam natura? Orzechy piorące nadają się zarówno do prania ręcznego i w pralkach automatycznych. Łupiny orzechów z dzikich zbiorów są biologicznym środkiem piorącym, pochodzącym z Indii i Nepalu.

Zawierają ok. 15% saponiny, która jest całkowicie biologicznie rozkładalna i chroni roślinę przed szkodnikami, grzybami i bakteriami. Oprócz właściwości myjących, łupiny mają działanie insektobójcze. Orzechy mają 2-3 cm średnicy, złoty lub jasnobrązowy kolor i pomarszczoną łupinę.

Ads code goes here

Do czego możesz je wykorzystać?

Eko-kule i orzechy do prania - czy to się sprawdza?Sprawdzają się do prania przybrudzonych ubrań osób o wrażliwej skórze, ale nie nadają się do usuwania plam czy potu. Odświeżają odzież czy pościel, choć nie pozostawiają po sobie żadnej woni.

Są ekologiczne i ekonomiczne – jeden zestaw pozwala zrobić z tych samych orzechów kilka prań. Dla miłośników prania bez piany i bez zapachu orzechy będą satysfakcjonującym rozwiązaniem.
Piorący regularnie białe ubrania narzekają, że po takim praniu zaczynają szarzeć.

Ten problem można rozwiązać dodając do prania np. nieco sody, która nadaje się również do prania tkanin kolorowych. A zatem decyzję warto zostawić indywidualnym wyborom. Sprzedawane są najczęściej w opakowaniach 1 kg, 0,5 kg czy 0,25 kg.

Strony: 1 2

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Nie przegap!

Alergia na cynamon – przyprawy korzenne to silne alergeny

Zamknij