NAJNOWSZE PODRÓŻ I WAKACJE Życie z alergią

Dziecko na plaży – co powinien wiedzieć każdy rodzic?

dziecko na plaży

Wakacje to wspaniały czas, który możemy spędzić z dzieckiem. Wyjazd nad morze nieodłącznie jest związany z plażowaniem. Ta przyjemna czynność, niesie ze sobą różne ryzyko. Dziecko na plaży – co powinien wiedzieć każdy rodzic?

Pobyt z dzieckiem na plaży

Pobyt z dzieckiem na plaży, to niezwykła frajda i okazja do wspólnej zabawy. Wybierając się z dzieckiem na plażę, powinniśmy mieć świadomość zagrożeń, które na nas czyhają. Czasem wystarczy chwila nieuwagi lub brak odpowiedniej ochrony przeciwsłonecznej, by doprowadzić do tragedii. Co zrobić, by nasz wypoczynek z maluchem był w pełni bezpieczny?

Filtr ochronny i ubranka

Skóra dziecka jest bardziej podatna na działanie szkodliwego promieniowania, niż ciało osoby dorosłej. Dlatego maluchy wymagają ochrony większymi filtrami przeciwsłonecznymi. Na plażę koniecznie zabierzmy ze sobą krem z wysokim filtrem. Kosmetyk aplikujemy po każdym wyjściu z wody. Jeśli nasz maluch nie korzysta z kąpieli wodnych, ponawiajmy aplikację co dwie godziny. Oprócz niego, przydadzą się przewiewne ubranka i nakrycie głowy. Wygodna czapeczka zapobiegnie przegrzaniu i udarowi słonecznemu. Najlepiej wybrać kapelusz z rondem, który zasłoni także szyję dziecka. Koszulka z bawełny zasłoni ramiona, które szybko łapią promienie słońca. Dodatkowo, możemy zabrać parasol, który da dziecku przyjemny cień podczas zabawy w piasku.

Akcesoria niezbędne na plaży

Wybierając się z dzieckiem na plażę, warto zaopatrzyć się w niezbędne akcesoria. Zabawki takie jak dmuchana piłka i wszelkiego rodzaju foremki, umilą czas spędzony na piaszczystej plaży. Kocyk przyda się, jak podłoże dla dziecka. Weźmy także ubranka i bieliznę na zmianę. Przy dziecku, sprawdzą się nawilżane chusteczki. Nie możemy zapomnieć także o ręcznikach plażowych. Rozkładany namiot będzie idealny, gdy wybieramy się na plażę z małym dzieckiem. W takim miejscu, nasz maluch będzie mógł się spokojnie zdrzemnąć i odpocząć.

Dobry czas i miejsce na plażowanie

na plażyWybór miejsca i pory dnia jest ważny, gdy udajemy się na plażę z dzieckiem. Najlepszym rozwiązaniem będą plaże przy mniejszych ośrodkach i miasteczkach, gdzie jest zdecydowanie mniej turystów niż w dużych kurortach. Odpowiednią porą będą godziny przedpołudniowe. Należy jednak unikać największego promieniowania słońca, które przypada między godziną 11 a 15. W tych godzinach lepiej szukać bardziej zacienionych miejsc, jak np. parki i ogrody. Dobrym rozwiązaniem dla osób z dziećmi, będzie ulokowanie się w pobliżu ratowników. Wówczas będziemy czuć się bardziej bezpiecznie i spokojnie. Każdego dnia, na plaży gubią się dzieci. Wystarczy odejście na kilka metrów, by stracić oczu naszą pociechę. Plaże ciągną się przez całe wybrzeże, więc znalezienie naszej pociechy może trochę potrwać, ponieważ dzieci potrafią odejść na dość spore odległości. Najlepiej plażować w większej grupie osób, by wzajemnie mieć oko na swoje rzeczy i przede wszystkim pociechy.

Katarzyna Antos

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *