Ciąża i dziecko NAJNOWSZE

Sok z limonki dla kobiet w ciąży

sok z limonki

Kobiety spodziewające się dziecka, powinny dbać o zdrową dietę, bogatą we wszelkie składniki, niezbędne do prawidłowego rozwoju dziecka. W diecie kobiet w ciąży, powinien pojawić się sok z limonki. Jakie są jego właściwości zdrowotne?

Sok z limonki – pij na zdrowie!

Owoce limonki to prawdzie bogactwo zdrowia. Specjaliści zalecają picie soku z limonki każdego dnia. Zaleca się go kobietom w ciąży, ponieważ jest bezpiecznym napojem. Limonka jest cennym źródłem witamin i składników mineralnych. Kobiety ciężarne często sięgają po suplementy, by uzupełnić niedobory witamin, a tymczasem wystarczy zwrócić uwagę na dostępne owoce. Picie soku z limonki nie powoduje żadnych niepożądanych skutków ubocznych.

Dlaczego sok z limonki? Co takiego zawiera?

Sok z limonki to niezastąpione źródło witaminy C, a kobiety w ciąży często cierpią na niedobór tej witaminy w organizmie. Limonka chroni przed odwodnieniem, co jest bardzo ważne dla przyszłej mamy. Witamina C pełni rolę antyoksydantu, który oczyszcza organizm z toksyn i skutecznie zwalcza wolne rodniki. W trakcie ciąży, łatwo o infekcję czy przeziębienie, co może okazać się groźne dla płodu. Regularne picie skoku z limonki, pozwala wzmocnić odporność, zapewniając ochronę przed przeziębieniem i grypą. Świeży sok wspomaga pracę wątroby, łagodząc dolegliwości związane z układem pokarmowym, takie jak niestrawność, biegunki czy zaparcia. Należy podkreślić jeszcze ważny aspekt soku, który przyczynia się do zdrowia dziecka. Sok z limonki wspomaga prawidłowy rozwój układu mięśniowo-szkieletowego, rozwój mózgu i całego nerwowego malucha. Nie wszystkie przyszłe matki wiedzą, że sok z owcu cytrusowego, jakim jest limonka, obniża ciśnienie tętnicze krwi. Ciąża nie pozwala na stosowanie silnych środków farmakologicznych, więc taka naturalna metoda obniżenia ciśnienia, jest cenną wiedzą dla kobiety. Zbyt wysokie ciśnienie może doprowadzić do stanu przedrzucawkowego, który może przyczynić się do przedwczesnego porodu. Sok pozwoli na zmniejszenie opuchlizny ciała, ułatwiając sam poród. Zawiera magnez i wapń. Minerały te pomagają w walce z astmą, katarem oraz gorączką. Poprawia wchłanianie żelaza i zapobiega niedokrwistości w czasie ciąży. Kobiety powinny zacząć pić sok z limonki, najpóźniej od jej 5 miesiąca.

Jak wykorzystać sok?

sokSok z limonki, można pić rozrobiony w szklance wody i łyżce śmietany. Taki napój wystarczy pic co trzeci dzień, raz na dobę. Świeży sok jest bardzo kwaśny, więc panie mogą pić go z dodatkiem miodu i wody. Limonka równie dobrze sprawdza się jako marynata ryb czy mięs.Podkreśli smak sałatek oraz deserów. Z osku z limonki, przygotujemy także pyszne lody sorbetowe czy orzeźwiającą lemoniadę.

Zdecydowanie warto wprowadzić do diety kobiety w ciąży, sok z limonki, który jest cennym źródłem wielu witamin i minerałów. Jego picie wspomoże zdrowie kobiety w okresie ciąży oraz prawidłowy rozwój dziecka.

Katarzyna Antos

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *