Atopowe Zapalenie Skóry NAJNOWSZE PANEL EKSPERTA LATOPIC

Jak działają produkty Latopic®? Poznaj odpowiedzi eksperta

produkty Latopic

Czy emolienty Latopic® mogą pomóc w leczeniu wysypki niealergicznej, wywołanej zmianami hormonalnymi? Jakich leków i suplementów nie należy łączyć z doustnym produktem Latopic®? Odpowiedzi na te i inne pytania udziela ekspert ds. linii Latopic®.

 

Czy są leki lub suplementy, z którymi nie można łączyć doustnego preparatu Latopic?

Nie, nie ma. Doustny Latopic® nie wchodzi w interakcje z lekami i suplementami diety.

Czy Państwa preparaty można stosować pojedynczo czy należy używać wszystkich produktów z danej serii?

W przypadku alergii pokarmowej i AZS zachęcam do jednoczesnego stosowania  doustnego produktu Latopic®, który działa od wewnątrz na przyczyny alergii oraz emolientów z tej samej linii, które działają od zewnątrz na objawy alergii. W skład emolientów Latopic® wchodzą: Krem do twarzy i ciała, Emulsja do ciała, Emulsja do kąpieli, Żel do mycia ciała i włosów oraz Regenerujący krem do rąk. Jeśli decyduje się pani na zastosowanie kliku emolientów, to najlepiej z jednej serii.

Czy preparaty Latopic można stosować u dziecka chorego na atopowe zapalenie skóry bez konsultacji z lekarzem?

Tak. Zarówno Latopic® doustny, jak i Latopic® emolienty to bezpieczne preparaty stosowane w przebiegu alergii pokarmowej i AZS. Oczywiście przy okazji wizyty u lekarza, warto wspomnieć o ich stosowaniu.

Czy preparaty ziołowe o silnym działaniu (takie jak dziurawiec, chmiel czy melisa) mogą wpływać negatywnie na działanie doustnego preparatu Latopic?

 Nie, zioła nie powinny wpływać negatywnie na działanie doustnego produktu Latopic®.

Mój synek w wodzie często bawi się i chlapie, przez co środki myjące dostają mu się do oczu. Czy emulsja do kąpieli Latopic jest bezpieczna w takim przypadku? Jak postąpić, gdy dostanie się do oczu dziecka?

Jeśli produkt dostałby się do oczu i wywołałby pieczenie, proszę przemyć oczy letnią wodą.

Czy emolienty Latopic mogą pomóc w leczeniu wysypki niealergicznej, wywołanej zmianami hormonalnymi?

Proszę spróbować. Emolienty Latopic® zawierają szereg składników, które działają na różnych płaszczyznach: zmniejszają zaczerwienia, zmiany skórne oraz świąd; nawilżają i natłuszczają skórę; działają odżywczo oraz przeciwbakteryjnie.

Wybieram się z moją 4-letnią córką na wakacje. Cierpi ona na AZS. Chcę uniknąć brania ze sobą mnóstwa kosmetyków. Czy emulsją do ciała Latopic mogę myć córce włosy?

Na wyjazd wakacyjny polecam Latopic® Żel do mycia ciała i włosów. Żel ten myje i pielęgnuję nie tylko skórę ciała, ale i włosy.

 

Zastanawiasz się, jak działa Latopic®?  Już dziś zadaj pytanie ekspertowi za pośrednictwem formularza.

emolienty Latopic

Tekst sponsorowany