ABC alergii LECZENIE ALERGII

Domowe sposoby na objawy alergii oddechowej

W naszych czasach na alergie narzeka coraz więcej osób, powstają więc własne metody zwalczania przynajmniej ich objawów. Przyjrzyjmy się tym najbardziej godnym uwagi i polecenia, jeśli chodzi o oddechowe odmiany alergii.

Najbardziej logiczne wydaje się usunięcie przyczyny, czyli alergenu z organizmu, co jednak z powodu niemal wszechobecności składników uczulających zwykle nie jest możliwe – lub jest działaniem tylko doraźnym.

Niemniej sporządzenie płynu, którym następnie płuczemy nos 2-3 razy w ciągu dnia ułatwia oddychanie. Aby go przygotować trzeba w jednej szklance ciepłej wody wymieszać ćwierć łyżeczki soli i odrobinę sody. Podobnie łatwo dostępne ziele lukrecji i podbiału pomogą rozrzedzić śluz w drogach oddechowych po przyrządzeniu z nich wywaru.

Ponadto lukrecja działa wykrztuśnie i antybakteryjnie.

Alergia oddechowa- Przeciw roztoczom

W przypadku alergii spowodowanych obecnością roztoczy kilka przedsięwzięć podjętych w najbliższym otoczeniu może wydatnie ograniczyć ich niepożądany wpływ.

120-YRVQLQ3Q44N

Oprócz utrzymywania czystości, odkurzania co najmniej 2-3 godziny przed snem i używania pościeli antyalergicznej należy unikać tworzenia miejsc, w których pasożyty mają dogodne warunki rozwoju. Chodzi o ograniczenie podnoszenia temperatury powyżej 20 stopni C i wilgotności powietrza ponad 50% oraz zastąpienie elementów codziennego życia pochłaniających kurz możliwie najbardziej antystatycznymi.

Zamiast ciężkich dywanów – wykładziny, unikajmy też mebli tapicerowanych, ciężkich zasłon i wszystkich zabawek dla dzieci, które przyciągają kurz i mogą stać się wylęgarnią roztoczy.

Aby zmniejszyć ryzyko uczulenia małego dziecka na któryś z alergenów nie powinniśmy wcale wychowywać go w sterylnych warunkach. Dbanie o czystość to jedno, ale wspólne zamieszkiwanie z kotem lub psem i nie trzymanie pociechy „pod kloszem” obniża prawdopodobieństwo, że maluch będzie cierpiał z powodu sierści zwierząt lub innych pyłków.

Zainstalowanie klimatyzacji w mieszkaniu

osuszy powietrze i tym samym zmniejszy ryzyko pojawienia się roztoczy oraz oczyści powietrze bez konieczności wietrzenia pomieszczeń przez otwieranie okien, którymi dostają się kurz i pyłki roślin, a które zimą jest nieszczególnie przyjemne i oszczędne.

120-Y995VQ44R6R

Podczas sprzątania czy innych czynności wzbijających w powietrze kurz lub pyłki pomóc może założenie maseczki ochronnej na nos i usta. W miejscach, gdzie występuje wilgoć starajmy się używać środków przeciwgrzybicznych, gdyż pleśń również uczula.

W ramach profilaktyki zażywanie witaminy C i B5 w postaci naturalnej lub tabletek czy innych preparatów może ukoić objawy wywołane alergenami. Jeśli do posiłków dodamy nieco ostrzejszych przypraw jak chrzan czy papryka chili pomogą nam one oczyścić drogi oddechowe.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

0 1