MojeAlergie.pl - serwis dla alergików

Moje Alergie - serwis dla alergików

Menu

Dobrodziejstwa ogródka pomocne też w alergii


Dobrodziejstwa ogródka pomocne też w alergii

Wiele popularnych ziół, często występujących w składzie herbat lub przypraw ma także właściwości pomocne przy różnych alergiach.

Zarówno w alergiach wziewnych, jak i skórnych, problemach oczu czy zatok.

Dzika róża

Ma działanie moczopędne i żółciopędne, uspokaja i łagodzi. Jest bogata w witaminę P, która jest stosowana przy stanach zapalnych, alergicznych i przy rozszerzonych naczynkach. Pomaga również w leczeniu schorzeń wątroby, nerek i przewodu pokarmowego.

Ads code goes here

W pielęgnacji stosuje się ją przy trądziku różowatym i młodzieńczym oraz przy podrażnieniach skóry.

Ruta

Działa przeciwzapalnie, rozkurczowo, uspokajająco, zmniejsza przepuszczalność naczyń włosowatych. Stosowana przy rumieniu, odmrożeniach, przy dolegliwościach żołądkowych, zapaleniu spojówek; pomocna w leczeniu bielactwa i łuszczycy. Przyspiesza także oczyszczanie i gojenie się ran oraz jest skuteczna jako lek na apetyt.

Mięta

Pobudza wytwarzanie soków żołądkowych i żółci oraz pomaga w pracy jelit. Ma działanie antyseptyczne, przeciwpotowe, przeciwbakteryjne i uspokajające, odkażające. Znieczula poprzez podrażnienia nerwów czuciowych, a także chłodzi poprzez pobudzenie nerwów.

Szałwia

Działa antydepresyjnie i kojąco, pobudza czynność skóry i krążenia, hamuje wydzielanie potu, reguluje pracę układu pokarmowego, obniża poziom cukru we krwi, skuteczna w zapaleniach błony śluzowej gardła i skóry.

Strony: 1 2

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Nie przegap!

Alergia na cynamon – przyprawy korzenne to silne alergeny

Zamknij