KOSMETYKI Życie z alergią

Dlaczego stopy są ważne

Dlaczego stopy są ważne

A stopy przecież służą nam przez całe życie dźwigając nasz, czasem niemały ciężar. Na nich znajduje się aż 7200 receptorów, czyli aktywnych biologicznie punktów odpowiedzialnych za poszczególne organy naszego ciała. Dlatego zdrowe stopy są tak ważne dla zdrowia i dobrego samopoczucia.

Wszystko zaczyna się od skóry

Skóra stóp musi oddychać. W naszych warunkach klimatycznych i cywilizacyjnych chodzenie bez butów – co jest najzdrowsze dla zdrowia – jest niemożliwe. Dlatego tak ważne są odpowiednie, najlepiej skórzane buty i pielęgnacja.

Kąpiel, najlepiej codzienna, przynajmniej 10-minutowa w wodzie z dodatkiem soli (Bocheńskiej, Iwonickiej lub specjalnej kupionej w drogerii) poprawi krążenie krwi.

Dlaczego stopy są ważneNastępny etap to usunięcie zrogowaciałego naskórka przy użyciu peelingu, tarki lub pumeksu. Na koniec nawilżenie i relaks, bardzo stopom potrzebny.

Ostrożnie z kosmetykami

Co do kąpieli wątpliwości raczej nie ma. Woda czy woda z dodatkiem soli nie powinna zaszkodzić nikomu. Przyjrzeć się trzeba natomiast peelingom i kremom.

Te kupowane w sklepach czy aptekach, jak inne kosmetyki mogą nam pomóc, ale i zaszkodzić, w zależności od swojego składu. Poza tym stosując peeling działamy na skórę mechanicznie, co może stanowić dodatkowy problem dla skóry wrażliwej czy skłonnej do uczuleń. Jest on połączeniem kremu z kwasami i drobinkami skorup lub pestek owoców, soli lub innych drobinek służących ścieraniu skóry. Krem powinien wygładzić i nawilżyć skórę.

Przyjrzyjmy się dokładnie

Kupując jakikolwiek kosmetyk zawsze możemy znaleźć na jego opakowaniu opis działania. Każdy z nich jest najlepszy, unikalny, nie szkodzi zdrowiu, bo ma doskonale dobrane składniki. Kiedy jednak przyjrzymy mu się z bliska, powinniśmy się dobrze zastanowić czy to, co pisze producent na pewno jest prawdą.

Pod obco brzmiącymi nazwami kryją się szkodliwe dla zdrowia substancje, których stosowanie wywołuje wiele groźnych chorób: alergie, choroby nerek, nowotwory…

Dlaczego stopy są ważnePojedynczy kosmetyk zawiera ich niewiele, ale jeśli zdamy sobie sprawę z tego jak dużo i jak często używamy różnych kremów, maści, toników, kolorowych kosmetyków powinniśmy się być bardziej rozsądni przed wyborem kolejnego specyfiku.

Biorąc pod uwagę fakt, że stopy są tak ważne dla zdrowia całego organizmu, nad wyborem kosmetyków do ich pielęgnacji trzeba się zastanowić podwójnie. Do tego celu konieczne jest poznanie tego, co kryją tajemnicze nazwy na opakowaniach.