Dlaczego stopy są ważne

A stopy przecież służą nam przez całe życie dźwigając nasz, czasem niemały ciężar. Na nich znajduje się aż 7200 receptorów, czyli aktywnych biologicznie punktów odpowiedzialnych za poszczególne organy naszego ciała. Dlatego zdrowe stopy są tak ważne dla zdrowia i dobrego samopoczucia.

Wszystko zaczyna się od skóry

Skóra stóp musi oddychać. W naszych warunkach klimatycznych i cywilizacyjnych chodzenie bez butów – co jest najzdrowsze dla zdrowia – jest niemożliwe. Dlatego tak ważne są odpowiednie, najlepiej skórzane buty i pielęgnacja.

Kąpiel, najlepiej codzienna, przynajmniej 10-minutowa w wodzie z dodatkiem soli (Bocheńskiej, Iwonickiej lub specjalnej kupionej w drogerii) poprawi krążenie krwi.

Dlaczego stopy są ważneNastępny etap to usunięcie zrogowaciałego naskórka przy użyciu peelingu, tarki lub pumeksu. Na koniec nawilżenie i relaks, bardzo stopom potrzebny.

Ostrożnie z kosmetykami

Co do kąpieli wątpliwości raczej nie ma. Woda czy woda z dodatkiem soli nie powinna zaszkodzić nikomu. Przyjrzeć się trzeba natomiast peelingom i kremom.

Te kupowane w sklepach czy aptekach, jak inne kosmetyki mogą nam pomóc, ale i zaszkodzić, w zależności od swojego składu. Poza tym stosując peeling działamy na skórę mechanicznie, co może stanowić dodatkowy problem dla skóry wrażliwej czy skłonnej do uczuleń. Jest on połączeniem kremu z kwasami i drobinkami skorup lub pestek owoców, soli lub innych drobinek służących ścieraniu skóry. Krem powinien wygładzić i nawilżyć skórę.