MojeAlergie.pl - serwis dla alergików

Moje Alergie - serwis dla alergików

Menu

Dlaczego stopy są ważne


Dlaczego stopy są ważne

Stopy to chyba najbardziej wciąż zaniedbywana pielęgnacynie część ciała. Szczególnie zimą, kiedy rzadko mamy okazję je pokazywać.

A stopy przecież służą nam przez całe życie dźwigając nasz, czasem niemały ciężar. Na nich znajduje się aż 7200 receptorów, czyli aktywnych biologicznie punktów odpowiedzialnych za poszczególne organy naszego ciała. Dlatego zdrowe stopy są tak ważne dla zdrowia i dobrego samopoczucia.

Wszystko zaczyna się od skóry

Skóra stóp musi oddychać. W naszych warunkach klimatycznych i cywilizacyjnych chodzenie bez butów – co jest najzdrowsze dla zdrowia – jest niemożliwe. Dlatego tak ważne są odpowiednie, najlepiej skórzane buty i pielęgnacja.

Ads code goes here

Kąpiel, najlepiej codzienna, przynajmniej 10-minutowa w wodzie z dodatkiem soli (Bocheńskiej, Iwonickiej lub specjalnej kupionej w drogerii) poprawi krążenie krwi.

Dlaczego stopy są ważneNastępny etap to usunięcie zrogowaciałego naskórka przy użyciu peelingu, tarki lub pumeksu. Na koniec nawilżenie i relaks, bardzo stopom potrzebny.

Ostrożnie z kosmetykami

Co do kąpieli wątpliwości raczej nie ma. Woda czy woda z dodatkiem soli nie powinna zaszkodzić nikomu. Przyjrzeć się trzeba natomiast peelingom i kremom.

Te kupowane w sklepach czy aptekach, jak inne kosmetyki mogą nam pomóc, ale i zaszkodzić, w zależności od swojego składu. Poza tym stosując peeling działamy na skórę mechanicznie, co może stanowić dodatkowy problem dla skóry wrażliwej czy skłonnej do uczuleń. Jest on połączeniem kremu z kwasami i drobinkami skorup lub pestek owoców, soli lub innych drobinek służących ścieraniu skóry. Krem powinien wygładzić i nawilżyć skórę.

Strony: 1 2

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Nie przegap!

Alergia na cynamon – przyprawy korzenne to silne alergeny

Zamknij