ODZIEŻ I OBUWIE Życie z alergią

DERMASOVA to bielizna nocna, która wspomaga leczenie chorej skóry

DERMASOVA to bielizna nocna, która wspomaga leczenie chorej skóry

Podstawowymi objawami tej choroby są: nadmierna suchość skóry i znaczne obniżenie tolerancji świądu, wyprysk atopowy. Podrażniona skóra jest penetrowana przez alergeny i inne czynniki drażniące, co nasila proces zapalny w organizmie. Kiedy pojawiają się wykwity skórne, bez trudu dochodzi do zakażeń bakteryjnych, grzybicznych i wirusowych.

Jest wiele czynników drażniących, które nasilają zmiany skórne. W AZS niezwykle ważne jest ograniczenie wszystkich czynników, które zwiększają skórny przepływ krwi, ponieważ nasilają one świąd. Bardzo dużą rolę odgrywają czynniki emocjonalne, stres lub lęk mogą nasilać zmiany skórne.

DERMASOVA to bielizna nocna, która wspomaga leczenie chorej skóry

Właśnie ze względu na wymienione wyżej cechy AZS powstała DERMASOVA – linia produktów, stworzonych z myślą o dzieciach, z problemami zdrowotnymi takimi właśnie jak atopowe zapalenie skóry oraz innymi problemami skórnymi.

Pierwsza piżamka i rękawiczki trafiły do Zosi, siostrzenicy właścicielki marki SOVA, w trakcie bardzo ciężkiego ataku AZS. Bielizna została uszyta z materiału Evolon®, (waga 130 g/m2, zawartość włókien srebra 5%) ze względu na jego antyroztoczowe i antybakteryjne działanie na skórę, zapewniające jednocześnie przepływ powietrza. Bielizna była stosowana razem ze smarowaniem skóry – opatrunkiem okluzyjnym emolientami.

Materiał Evolon® ma właściwości antyroztoczowe, a także antybakteryjne i zapobiegające rozwojowi grzybów ze względu na istnienie włókien srebra w materiale.

Skuteczność Evolon® dla alergików potwierdzają certyfikaty wydane przez ECARF (Fundacja Europejskiego Centrum Badań nad Alergiami) oraz TÜV NORD, jak również wyniki badań przeprowadzonych przez niezależne instytucje: Hygiene-Institut des Ruhrgebiets, Gelsenkirchen (Niemcy), IBT Reference Laboratory (USA). Właściwości antybakteryjne tkaniny zostały pozytywnie ocenione przez Hohenstein Research Institute, Bönnigheim (Niemcy).

DERMASOVA to bielizna nocna, która wspomaga leczenie chorej skóry

Z badań naukowych wynika, że profilaktyka antyroztoczowa oraz antybakteryjna dla skóry atopowej jest niezbędna, w celu wykluczenia nadkażenia m.in. bakteryjnego, które jest częste przy atopowym zapaleniu skóry.

Linia produktów DERMASOVA, wzorowana na piżamce i rękawiczkach, uszytych dla Zosi, stanowi uzupełnienie ochrony skóry. Naszym celem jest zaproponowanie rodzicom chorych dzieci takiej bielizny nocnej, która wspomaga leczenie chorej skóry. Proponujemy rodziców chorych dzieci produkty o sprawdzonym działaniu antyroztoczowym oraz zapobiegającym rozwojowi grzybów i bakterii na skórze – właściwości Evolon® w tym zakresie nie budzą żadnych wątpliwości.

Jedną z najważniejszych cech bielizny jest fakt, że bez obawy dla jej użytkowych wartości można ja prać nawet w 95 stopniach, skutecznie zabijając bakterie i roztocza. Evolon® jest materiałem bardzo miękkim, co dodatkowo wpływa na komfort noszenia, ponieważ jego kontakt ze skórą nie powoduje dodatkowych niepotrzebnych podrażnień skóry.

DERMASOVA to bielizna nocna, która wspomaga leczenie chorej skóry

W leczeniu AZS nie bez znaczenia jest wsparcie emocjonalne dziecka, badania naukowe wskazują bowiem na fakt, że atopowe zapalenie skóry pogłębia się w wyniku stresu. Noszenie piżamki, która nie będzie kojarzyć się z bandażami, może wspomóc dziecko w trudnym procesie choroby. Dzięki temu nie jest ono narażone na to, że jego życie jest wypełnione samym procesem leczenia skóry, największego z naszych organów.

DERMASOVA

Sprawdź, że działa!

Zamów DERMASOVA Rękawiczki Dziecięce na
www.dermasova.pl

W „Informacje Dodatkowe” wpisz hasło „DERMASOVA – To działa!”

DERMASOVA Rękawiczki Dziecięce dostaniesz od nas GRATIS!