Czyścimy samochód z alergenów

Myjnia tradycyjna czy parowa?

Do ciekawych, a coraz bardziej popularnych rozwiązań trzeba zaliczyć czyszczenie parą oraz ozonowanie. To pierwsze ma zalety cenne przede wszystkim dla alergików, ponieważ nie używa się w nim żadnych detergentów, które mogłyby później uczulać kierowcę lub jego pasażerów.

Wypuszczony pod ciśnieniem gorący strumień pary wodnej działa w sposób dezynfekujący, niszcząc bakterie, które mogą znajdować się w tapicerce. Tę metodę zwalczania brudu stosuje się z powodzeniem również do czyszczenia karoserii aut – tutaj można już stosować różnego rodzaju detergenty.

Czyszczenie parą jest bardzo ekologiczne. Do umycia jednego samochodu zużywa się ok. 4 litrów wody (50 razy mniej niż w przypadku tradycyjnej myjni) i właściwie nie ma potrzeby stosowania środków chemicznych.

Ozonowanie natomiast służy głównie do odkażania układów wentylacji samochodowej bez używania środków chemicznych. W instalacjach wentylacyjnych i klimatyzacyjnych osadza się pył pełen bakterii i grzybów, których mechanicznie wtryskiwane środki chemiczne nie dosięgają.

Ozonowanie jest tu świetnym rozwiązaniem, a co więcej, przy jego pomocy usuwa się wszystkie niechciane zapachy z kabiny samochodu, a sam proces jest bardzo szybki i na efekty nie trzeba czekać.

BZ+JPR