Życie z alergią

Czym możesz zarazić się podczas pocałunku z przypadkowym facetem?

Czym możesz zarazić się podczas pocałunku z przypadkowym facetem

Tak naprawdę wiele z nas uważa, że pocałunek nie stanowi zagrożenia dla naszego zdrowia. Jest tak, gdy całujemy się z facetem, którego znamy i który nie ma tendencji do ryzykownych zachowań seksualnych. Czym możesz zarazić się podczas pocałunku z przypadkowym facetem?

Dlaczego seks oralny nie jest wcale aż tak bezpieczny?

Czy wiesz, że w dzisiejszych czasach zarówno faceci, jak i kobiety postrzegają seks oralny jako coś całkowicie bezpiecznego. Uprawiają go w toalecie klubu z przypadkowymi osobami, nie zabezpieczając się. Efekt? Choroby weneryczne przenoszą się dziś rewelacyjnie. Można się nimi zarazić podczas pocałunku z przypadkowym facetem, który jest miłośnikiem seksu oralnego z przypadkowymi kobietami. Wystarczy, że jedna z kobiet, które poznał w klubie i o której nic nie wiedział, wcześniej uprawiała seks oralny z zakażonym kiłą, rzeżączką czy chlamydią mężczyzną. Zaraziła się od niego chorobą weneryczną i teraz przekazuje ją dalej kolejnym partnerom podczas pocałunków.

Jak nie zarazić się opryszczką?

Pocałunki z mężczyzną, który nie ma takich szalonych pomysłów i myśli o bezpieczeństwie, jest stosunkowo bezpieczny. Należy unikać ich tylko wówczas, gdy partner ma opryszczkę na wargach, ale to akurat można dostrzec na pierwszy rzut oka. Pocałunki z osobą, która aktualnie nie ma opryszczki, a w przeszłości się z nią zmagała, są bezpieczne.

Jakie choroby mogą przenieść się podczas pocałunku?

Podczas pocałunków możesz też zarazić się cytomegalią, anginą, grypą oraz gruźlicą. Cytomegalia, grypa czy angina to nie  tragedia, tego typu infekcje albo same przechodzą albo można je łatwo wyleczyć. Dają bowiem charakterystyczne objawy, których nie przeoczysz. Gruźlica jest dużo gorsza, bo wymaga długotrwałego leczenia. Niemniej nie jest w Polsce aż tak rozpowszechniona, a osoba, która się z nią boryka, na ogół dużo kaszle, ma problemy z drogami oddechowymi. Krótko mówiąc, gdy widzisz, że ktoś kaszle, to lepiej odpuścić sobie pocałunki, aż wyzdrowieje.

Dużo gorsza od anginy jest każda z chorób wenerycznych wymienionych na początku artykułu. Są one uleczalne, ale w większości przypadków wykrywane zbyt późno, bo infekcje często przebiegają bezobjawowo, a kiła szybko przechodzi w postać utajoną, a to właśnie ona może doprowadzić nawet do paraliżu.  W związku z tym nie lekceważ pocałunków, te z przypadkowym facetem mogą zakończyć się poważną infekcją, a nie tylko bolesną anginą.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *