Co osłabia rzęsy

Marzysz o długich firankach, gęstych rzęs, tymczasem twoje włoski wyglądają dość mizernie? Niestety, wiele z nas przechodzi przez taki kryzys. Co osłabia rzęsy?

Niedokładny demakijaż

Wiele kobiet wykonuje demakijaż tuż przed północą, gdy ledwo stoi na nogach. W rezultacie jest on zmywany chybcikiem, niedokładnie, o czym świadczy panda po przebudzeniu. Tymczasem niestaranne zmywanie makijażu oczu osłabia rzęsy, a nawet może prowadzić do podrażnienia spojówek.

Doklejanie rzęs metoda 1 do 1

Teoretycznie ten zabieg kosmetyczny pozwala cieszyć się gęstym wachlarzem rzęs, tych nie trzeba codziennie doklejać i zdejmować. Niestety, klej, który wykorzystuje się do doklejania rzęs, jak i ciężar sztucznych włosków osłabia nasze naturalne. Poza tym usuwanie rzęs specjalnym removerem często odbywa się ze szkodą dla naszych rzęs.

Gumiaste i zbyt suche tusze do rzęs

One oblepiają włoski, dość mocnie je obciążając. Usunięcie takiej gumiastej maskary jest dość trudne, często z tym zadaniem nie radzi sobie ani oliwka, ani dobry płyn dwufazowy. To znak, że tusz należy wymienić na inny. Inaczej stracisz większość włosków i będziesz mieć straszne prześwity.

Codzienne stosowanie zalotki

Zalotka pozwala unieść i podkręcić rzęsy u nasady. Jest wybawieniem dla kobiet, które mają włoski proste jak drut. Niestety, jej nadużywanie osłabia cebulki rzęs i prowadzi do wzmożonego wypadania włosków. Pamiętajmy też, że nie każda z nas umie posługiwać się zalotką, a poza tym nie każda zalotka jest wyposażona w dobre gumki.

Zła dieta

Gdy jesz dużo fast foodów i słodyczy, stawiasz na żywność wysoko przetworzoną, nie dostarczasz swojemu organizmowi niezbędnych witamin i minerałów, bez których nie ma mowy o wzroście zdrowych, gęstych rzęs.