Alergie skórne

Cera trądzikowa lubi minimalizm

cera trądzikowa

Cera trądzikowa to najtrudniejszy w pielęgnacji rodzaj skóry. Trudno zaspokoić jej wszystkie potrzeby, gdyż jest niezwykle klasyczna. Na dodatek to typ cery, który wpędza swoich właścicieli w kompleksy. Chcesz pozbyć się zmian skórnych? Musisz pamiętać, że cera trądzikowa lubi minimalizm.

Kosmetyki dla cery trądzikowej to świetny biznes

Cera trądzikowa doczekała się wielu kosmetyków, półki w aptekach i drogeriach aż uginają się od ich ciężaru. Do wyboru mamy różne maseczki, maści, żele, kremy i koncentraty. Zanim zaczniesz namiętnie kupować poszczególne cudowne preparaty, przeczytaj ten artykuł do końca.

To normalne, że kosmetyków dla cery trądzikowej jest mnóstwo, w końcu firmy chcą zarabiać. Ale większość tych cudownych produktów to tylko strata pieniędzy.  W większości przypadków okazuje się bowiem, że trądzik nie jest trądzikiem młodzieńczym, lecz przypadłością wywołaną  przez kosmetyki lub zaburzenia hormonalne.

Cera trądzikowa lubi minimalizm. Pamiętaj o regularnym oczyszczaniu i peelingu

Jeśli masz trądzik, odstaw wszystkie kosmetyki, jakie stosujesz. Kup tylko trzy rzeczy i to ich używaj regularnie. Potrzebujesz naturalnego, ziołowego żelu do mycia cery tłustej lub mieszanej. Ważne, aby był łagodny i nie wysuszał skóry. Do niego dokup korund, to taki naturalny proszek, który mieszając z żelem do mycia ciała, uzyskujesz silny peeling mechaniczny do twarzy. Gdy zmiany ropne ustąpią, to przystępujesz do regularnego peelingowania twarzy.  Aby pozbyć się zmian ropnych możesz używać też aspiryny, którą rozcierasz, nabierasz na palec delikatnie zwilżony wodą i przykładasz do pryszczy.

Makijaż dla cery trądzikowej

To normalne, że swoje pryszcze i problemy skórne chcesz ukryć przed światem, ale rób to rozsądnie. Zamów przez internet kryjący podkład mineralny w proszku. Przypomina on zwykły puder, ale świetnie kryje i wspaniale wysusza pryszcze dzięki obecności cynku. Łatwo go zmyjesz zwykłym żelem do mycia twarzy. Chcesz podkreślić kości policzkowe różem? Także skorzystaj z tego mineralnego o przyjaznym składzie.  Uwierz nam, kosmetyki mineralne może nie mają pięknych opakowań, nie pachną luksusem, ale cera trądzikowa je kocha.  Na skórze prezentują się o wiele lepiej od kryjących fluidów. Zapytaj swojej przyjaciółki, czy twoja twarz po nałożeniu podkładu nie wygląda źle. Wiele kobiet kryje pryszcze pod grubą warstwą podkładu, przez co je tylko uwypukla, a z siebie robi tapeciarę. Na dodatek kryjące podkłady w płynie zapychają pory, ciężko oczyścić z nich skórę i wysyp pryszczy gotowy.

Tabletki antykoncepcyjne dobre na trądzik

Zmiana pielęgnacji jest ważna, ale musisz też pamiętać, że jeśli twoje problemy mają podłoże endokrynologiczne, to potrzeba pomocy lekarza. Zaburzenia hormonalne to często spotykana przypadłość. Nadmiar prolaktyny, testosteronu lub niedobór estrogenów to potencjalne źródła trądziku u dorosłych kobiet.  W sytuacji, gdy zmiany skórne mają podłoże endokrynologiczne, lekarz może przepisać antykoncepcję hormonalną.  Jej stosowanie zgodnie z zaleceniami specjalisty powinno przyczynić się do poprawy stanu cery w przeciągu kilku miesięcy. Skóra bowiem lubi stały poziom estrogenów. Jej stan pogarsza się przed okresem, gdy stężenie tych związków gwałtownie spada.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *