Atopowe Zapalenie Skóry PRZYCZYNY ATOPOWEGO ZAPALENIA SKÓRY

AZS przyczyny

AZS przyczyny

Co to jest AZS (atopowe zapalenie skóry)

Atopowe zapalenie skóry jest bardzo uciążliwą chorobą, o nie do końca poznanej etiologii, której obecnie niestety nie można radykalnie wyleczyć. Istnieją różne teorie na temat przyczyny występowania AZS.

Naukowcy zajmujący się tą problematyką sugerują, że podłoże tej choroby może być genetyczne, jednak na razie udało się udowodnić tylko dziedziczną skłonność do zapadalności na choroby atopowe, do których należy nie tylko AZS, ale także między innymi astma. Wykazano także, że w większości przypadków atopowe zapalenie skóry pojawia się na tle alergicznym, jako jedna z manifestacji klinicznych nadwrażliwości organizmu na pewne antygeny. Nie bez znaczenia są także uwarunkowania psychiczne i emocjonalne- wiadomo, że stres powoduje znaczne nasilenie objawów choroby.

AZS ostatnie badania

Ostatnie badania wskazują także na brak prawidłowej proporcji między zawartością kwasów omega-3 do kwasów omega-6 w organizmie, jako na możliwą przyczynę wystąpienia przewlekłego stanu zapalnego pod postacią atopowego zapalenia skóry. Mimo, że jest to trudna choroba, to obecnie jest wiele sposobów, aby złagodzić jej przebieg i podnieść jakość życia osób zmagających się z tą przypadłością.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *