MojeAlergie.pl - serwis dla alergików

Moje Alergie - serwis dla alergików

Menu

Apiterapia w leczeniu chorób alergicznych


Apiterapia w leczeniu chorób alergicznych

To coraz popularniejsza metoda leczenia wielu schorzeń za pomocą produktów pszczelich. W leczeniu alergii wykorzystuje się kilka produktów dostarczanych nam dzięki pracy pszczół. Które to z nich i w czym mogą Ci pomóc?

Wszyscy ci, którzy mają obawy przed alergizującym kitem pszczelim do leczenia apiterapeutycznego mają dystans. Warto jednak poznać jego tajniki, by podjąc najbardziej rozsądną decyzję.

Lecznicze właściwości miodu

Miód od zawsze stosowany był w celach leczniczych, a współczesne możliwości nauki tylko potwierdziły jego dobroczynne dla organizmu cechy. Np. amerykańskie badania udowodniły, że systematyczne spożywanie miodu opóźnia powstawanie pylicy płuc wśród u górników o 8-10 lat. Istnieją dowody na to, że miody stymulują ludzki układ immunologiczny, powodując zwiększoną odporność.

Ads code goes here

Trzeba jednak pamiętać, że apiterapia nie zastępuje właściwego leczenia, ale może okazać się wydatnie pomocna. Aby nie pozbawić słodkiego lekarstwa biologicznie czynnych związków nie powinieneś podgrzewać go powyżej temperatury 50°C.

Apiterapia w leczeniu chorób alergicznychNatomiast najlepsze efekty uzyskuje się po systematycznym piciu szklanki wody, w której uprzednio rozpuszczona została łyżeczka miodu. Miód rozpuszcza się w letniej wodzie, a pije po około 10-12 godzinach.

Pyłek kwiatowy

Jest to wymagający wiele cierpliwości przy zbieraniu, zresztą jak większość z nich, składnik miodu. Zawiera dużo białka, cukrów, skrobi oraz błonnika, tłuszczów i soli mineralnych. Oprócz wykorzystania w terapii chorób alergicznych poleca się go osobom po zawale z miażdżycą lub problemami z gruczołem krokowym.

Strony: 1 2

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Nie przegap!

Alergia na cynamon – przyprawy korzenne to silne alergeny

Zamknij