Alergia w podróży

Zacznij od przygotowania planu podróży i przemyślenia, co może Cię spotkać. Z jakimi alergenami i substancjami drażniącymi możesz mieć kontakt po drodze?

Gdy już w kalendarzu pylenia sprawdzisz, co pyli w tym czasie i co może dopaść Twój układ oddechowy na miejscu i po drodze (jeśli planujesz daleki wyjazd w egzotyczne miejsce to możesz skorzystać z globalnego serwisu dla alergików – www.allergynursing.com) spakuj się tak, by być zabezpieczonym na wszelkie ewentualności.

Problemy na bramce

Wszystkiego co jest pomocne w Twojej alergii – miej je pod ręką, a nie na dnie walizki na spodzie bagażnika samochodowego czy w luku bagażowym w samolocie.

Oryginalne opakowania nie tylko pomogą Ci w nieprzekraczaniu dawki, ale mogą być pomocne np. na lotnisku przy kontroli bagażowej, by uniknąć problemów ze służbami celnymi.

Trzymaj w kosmetyczce lub podręcznej torebce, jeśli jednak masz je w większej ilości – umieść w osobnej przezroczystej torebce foliowej i zgłoś oddzielnie na bramce bezpieczeństwa.

Alergia w podróżyKomfort spania

Jeśli używasz na co dzień odpinanych pokrowców antyalergicznych na poduszki – weź taki ze sobą do korzystania w miejscu docelowym, nie powinien zająć wiele miejsca w walizce.

Trudniej podróżować z powłoką antyalergiczną na materac, zajmuje znacznie więcej miejsca, a i tak nie wiadomo, jakiej szerokości materac trafi nam się na miejscu.