PODRÓŻ I WAKACJE Życie z alergią

Alergia w podróży

Alergia w podróży

Zacznij od przygotowania planu podróży i przemyślenia, co może Cię spotkać. Z jakimi alergenami i substancjami drażniącymi możesz mieć kontakt po drodze?

Gdy już w kalendarzu pylenia sprawdzisz, co pyli w tym czasie i co może dopaść Twój układ oddechowy na miejscu i po drodze (jeśli planujesz daleki wyjazd w egzotyczne miejsce to możesz skorzystać z globalnego serwisu dla alergików – www.allergynursing.com) spakuj się tak, by być zabezpieczonym na wszelkie ewentualności.

Problemy na bramce

Wszystkiego co jest pomocne w Twojej alergii – miej je pod ręką, a nie na dnie walizki na spodzie bagażnika samochodowego czy w luku bagażowym w samolocie.

Oryginalne opakowania nie tylko pomogą Ci w nieprzekraczaniu dawki, ale mogą być pomocne np. na lotnisku przy kontroli bagażowej, by uniknąć problemów ze służbami celnymi.

Trzymaj w kosmetyczce lub podręcznej torebce, jeśli jednak masz je w większej ilości – umieść w osobnej przezroczystej torebce foliowej i zgłoś oddzielnie na bramce bezpieczeństwa.

Alergia w podróżyKomfort spania

Jeśli używasz na co dzień odpinanych pokrowców antyalergicznych na poduszki – weź taki ze sobą do korzystania w miejscu docelowym, nie powinien zająć wiele miejsca w walizce.

Trudniej podróżować z powłoką antyalergiczną na materac, zajmuje znacznie więcej miejsca, a i tak nie wiadomo, jakiej szerokości materac trafi nam się na miejscu.

Przy alergii pokarmowej

Weź sprawdzone, bezpieczne przekąski do bagażu podręcznego, nie ryzykując korzystania z żywności na pokładzie samolotu i na lotniskach.

Pamiętaj też, że powietrze na pokładzie jest szczególnie suche, więc warto wziąć ze sobą roztwór soli w sprayu do nosa i stosować raz na godzinę, aby utrzymać wilgotne błony w nozdrzach.

W zdecydowanej większości samolotów różnych przewoźników na całym świecie palenie na pokładzie jest zakazane. Jednak niektóre linie lotnicze jeszcze pozwalają na palenie. Jeśli trafisz do takiego samolotu – usiądź w miarę możliwości na krańcu miejsc dla palaczy i dostosuj wywietrzniki tak, by wiały z części dla palących z powrotem w ich kierunku.

Na miejscu

Alergia w podróżyCoraz więcej hoteli oferuje pokoje przyjazne astmatykom i alergikom – sprawdź, czy wybrany przez Ciebie tez ma takie do dyspozycji, z hipoalergiczną pościelą i bez możliwości przyjmowania zwierząt na tym samym piętrze.

Najlepiej przebywać w hotelu z całkowitym zakazem palenia, wyłączenie pokoi dla niepalących nie zdaje egzaminu, bo nikt nie egzekwuje kto na korytarzu czy z poprzednich gości palił w tych pomieszczeniach i ich najbliższym sąsiedztwie. Czasem trafimy na łączone balkony, na których sąsiad ma zwyczaj wychodzić zapalić.Mając alergię na pleśń zakwateruj się w słonecznym, suchym pokoju z dala od basenu.

(MCN)