ABC alergii NAJNOWSZE TYPOWE OBJAWY ALERGII

Alergia na plecach

alergia

Alergie skórne oraz pokarmowe najczęściej zostawiają swój ślad na naszym ciele. Alergia na plecach może pojawić się z wielu powodów. Co możemy z nią zrobić?

Alergie – współczesny problem

Skłonność do alergii ma tendencję wzrostową. Coraz więcej dzieci i osób dorosłych ma alergię. Do tego dochodzą różne choroby o podłożu alergicznym, takie jak astma czy atopowe zapalenie skóry. Uczulenia to prawdziwe utrapienie wielu osób. Życie z alergią nie jest łatwe. Wymaga wyrzeczeń oraz stałej kontroli lekarskiej. Jedną z dużych grup uczuleń są alergie skórne. Ich objawy szczególnie dokuczają pacjentów, zmieniając skórę w miejsce problemów, których leczenie bywa czasochłonne.

Alergia na plecach

Alergia na plecach to częsty objaw uczulenia skórnego czy pokarmowego. Leki, produkty spożywcze oraz chemiczne mogą wywołać zmiany skórne na plecach. Wysypka jest efektem nadwrażliwości organizmu na alergeny. Kosmetyki, proszek do prania czy aspiryna mogą spowodować zmianę stanu naszej skóry. Alergii często towarzyszy świąd oraz rumień. Krosty czy czerwone plamy możemy zaobserwować na plecach po zjedzeniu uczulającego produkty czy zastosowaniu nowego kosmetyku. O alergii na plecach możemy mówić także w przypadku atopowego zapalenia skóry, ponieważ zmiany, które mu towarzyszą również mogą pojawiać się na plecach.

Alergia na plecach – leczenie

Niekiedy objawy alergii na plecach mogą zniknąć samoistnie. Gdy utrzymują się dość długo, należy poszukać przyczyny. Winna może okazać się zmiana diety czy sposób pielęgnacji skóry. Wtedy najskuteczniejszym lekarstwem będzie odstawienie produktu, który wywołuje uporczywe uczulenie. Wysypka szybko zniknie, a skóra wróci do normalnego, zdrowego wyglądu. Na objawy alergii na plecach można zastosować także leki przeciwalergiczne w postaci maści czy kremu, dostępne w aptece, również bez recepty. Na silne dolegliwości skórne pomogą leki sterydowe, ale te z kolei przepisze nam tylko lekarz. Tego typu środki możemy zażywać tylko pod kontrolą lekarską.

alergia-na-plecachAlergia na plecach może pojawić się nagle. Często nie zdajemy sobie sprawy, że to właśnie zjedzony wcześniej owoc czy nowy płyn do płukania tkanin jest powodem zmian skórnych na plecach. Winowajców alergii w pierwszej kolejności warto szukać wśród produktów, których ostatnio używaliśmy, szczególnie jeśli objawy powtarzają się za każdy razem po ich zastosowaniu. Przy podejrzeniu alergii najlepiej wykonać testy alergiczne, które rozwieją wszelkie wątpliwości.

Katarzyna Antos

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

0