MojeAlergie.pl - serwis dla alergików

Moje Alergie - serwis dla alergików

Menu

Wakacje za granicą – jaki kraj będzie odpowiedni dla alergika?


wakacje-za-granica

Planując wakacje coraz częściej wybieramy dalekie państwa. Jaki kraj będzie odpowiedni dla alergika?

Alergia a klimat

Alergia ma związek z panującym klimatem. Wpływ na uczulenie ma w dużym stopniu strefa klimatyczna a wraz z nią wilgotność bądź suchość powietrza, nasłonecznienie czy  roślinność. Na niektórych obszarach panuje wyższe stężenie pyłków. Zmiana klimatu jest jak najbardziej korzystna dla alergików, więc jeśli mamy okazję wyjazdu, to z niej skorzystajmy. Wystarczy tylko wybrać odpowiedni kraj, spakować walizki i ruszyć w drogę.

Ads code goes here

Afrykański klimat

Takie kraje jak Egipt czy Kenia, są położone w suchej i ciepłej strefie klimatycznej. Służy ona osobom chorym na astmę. Wysokie temperatury niwelują rozwój szkodliwych dla astmatyków pleśni. W Afryce promieniowanie słoneczne jest silne, więc nie możemy zapominać o wysokiej ochronie przeciwsłonecznej. Kremy z filtrem muszą koniecznie znaleźć się w naszej kosmetyczce, tak samo jak nakrycie głowy. Osoby z alergią pokarmową muszą jednak uważać. Egzotyczne owoce czy przyprawy mogą uczulać, więc warto przygotować listę niebezpiecznych produktów przed podróżą.

Kraje śródziemnomorskie

Państwa takie jak Hiszpania, Grecja czy Cypr są idealne na wakacje alergika na pyłki. Oczywiście, przed wyjazdem należy sprawdzić ich stężenie w danym miejscu. Nadmorskie powietrze sprawi, że alergicy będą swobodniej oddychać. Kąpiele w morskiej wodzie są zalecane dla alergików z atopowym zapaleniem skóry. Mogą przynieść ulgę i ukojenie wrażliwej skórze. Osoby uczulone na ryby i owoce morza będą musiały unikać tych produktów, które są serwowane w wielu miejscach.

Górskie szczyty

wakacje

Austria, Francja czy Włochy to kraje, gdzie górskie widoki mamy zapewnione. Wraz z nimi klimat, który służy alergikom. Na takich terenach rośnie zdecydowanie mniej roślinności, która może uczulać. Do tego powietrze jest czystsze niż w miastach. W górach odetchniemy pełną piersią, bez obaw o nieprzyjemne reakcje alergiczne. Możemy również spróbować wielu sportów, także latem.

Zmiana klimatu dobrze zrobi alergikowi. Planując wakacje za granicą i wybierając odpowiedni kraj, weźmy pod uwagę rodzaj naszego uczulenia. Niektóre miejsca mogą przynieść niezwykłą ulgę dla całego zdrowia i ciała. Szybko zapomnimy o objawach alergii, ciesząc się wakacyjnym czasem i poznając nowe, ciekawe kraje.

Jeden komentarz
  1. Izabela Matuszewska

    28 lipca 2015 at 13:53

    Powinnam wybrac góry lub morze czyli to co lubię najbardziej

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Nie przegap!

Alergia na cynamon – przyprawy korzenne to silne alergeny

Zamknij