KUCHNIA ALERGIKA NAJNOWSZE PODRÓŻ I WAKACJE Życie z alergią

Wakacyjny wypoczynek – szukamy restauracji dla małego alergika

restauracja-dla-malego-alergika

Wakacyjny wypoczynek to czas, kiedy częściej odwiedzamy restauracje, odpoczywając od godzin spędzonych w kuchni. Szukamy restauracji dla małego alergika, który może być dość wymagającym klientem.

Alergia pokarmowa to jedno z najczęściej występujących uczuleń, szczególnie wśród dzieci. Wybierając się na wakacje nie możemy zapomnieć o zasadach żywienia małego alergika, a z tym wiąże się wybór odpowiedniej restauracji.

Eko restauracje

Na rynku gastronomicznym powstaje coraz więcej restauracji z ekologiczną żywnością. Stosowane w nich eko produkty są znacznie zdrowsze i bezpieczniejsze dla alergików niż pełne chemii fast foody. Taka moda pozwala na szerzenie zdrowych nawyków żywieniowych także wśród osób, niemających problemów z alergią. Jedzenie przygotowane z ekologicznych produktów może być równie smaczne jak te ze zwykłych restauracji. Zanim wybierzemy się w dane miejsce, sprawdźmy wszystkie punkty gastronomiczne położone w okolicy. Dodatkowe zaznaczenie ich na mapie pozwoli uniknąć długiego szukania właściwego lokalu gastronomicznego.

Indywidualne menu

Niektóre restauracje oferują specjalne menu, układane pod indywidualne potrzeby małego klienta. Każdy alergik może uzgodnić z kucharzem, jakie produkty spożywcze mają się znaleźć w daniach, a jakie nie są tolerowane. Pozwala to uniknąć groźnych reakcji organizmu i objawów alergii. Restauracje hotelowe coraz częściej zachęcają do skorzystania z tego typu usług, co jest szczególnie korzystne dla alergików, stosujących dietę bezglutenową.

Zachowanie ostrożności

restauracja

Może się zdarzyć, że w miejscu naszego wakacyjnego pobytu nie ma ekologicznych czy bezglutenowych restauracji a w hotelu nie możemy ustalić osobnego menu. W takim przypadku musimy ostrożnie wybierać posiłki z karty dań. Zamawiajmy takie jedzenie, w których składzie nie będzie uczulających nas produktów. Zawsze możemy dopytać kelnera o przyprawy oraz inne składniki, użyte do przygotowania potrawy. Takie, szczegółowe informacje dadzą nam pewność i przede wszystkim poczucie bezpieczeństwa, że to co zamówił nasz mały alergik, nie wywoła niepotrzebnych reakcji. Zawsze miejmy jednak pod ręką leki zażywane przez naszą pociechę. W razie potrzeby będziemy mogli natychmiast zareagować.

Wybierając miejsce na wakacyjny wypoczynek, poszukajmy odpowiednich restauracji, w których mały alergik będzie mógł ze spokojem zjeść zdrowe posiłki. Wakacje powinny być czasem bez żadnych zmartwień, więc postarajmy się ich uniknąć.

Komentarze

Izabela Matuszewska

6 lat temu

Takie restauracje powinny byc w każdym mieście.

Komentarze są wyłączone.