MojeAlergie.pl - serwis dla alergików

Menu

Uczulenie na twarzy


Uczulenie na twarzy

Uczulenie, które objawia się na twarzy, to jedna z najbardziej przykrych odmian alergii skórnych. Wygląda nieestetycznie i może powodować nieprzyjemne objawy. Skąd się bierze uczulenie na twarzy?

Przyczyny uczulenia na twarzy

Istnieje bardzo wiele przyczyn uczulenia na twarzy. Alergia może być spowodowana różnego rodzaju alergenami. Najczęściej winowajcami są alergeny, które mają bezpośredni kontakt z cerą. Może to być uczulenie na kosmetyki, perfumy, środki czystości czy różnego rodzaju chemię stosowaną w gospodarstwie domowym (proszki, płyny). Nierzadko alergię powoduje zwykła woda z kranu, której skład chemiczny może być zbyt szkodliwy dla bardzo wrażliwych osób. Drugą grupą alergenów, które dają oznaki uczulenia na twarzy, są pokarmy. Najczęściej są to truskawki, mleko, warzywa, owoce.

Uczulenie na twarzy

Objawy uczulenia na twarzy

Jednym z najczęściej występujących objawów uczulenia na twarzy jest wysypka.

Zazwyczaj to drobne swędzące krostki, ale zdarza się, że alergia pojawia się pod postacią czerwonych pęcherzy, ropiejących krostek lub “zwykłych” suchych czerwonych plam. Uczulenie umiejscawia się zazwyczaj na policzkach, w okolicy ust lub na brodzie. Bywa również tak, że plamki obejmują całą twarz lub przenoszą się na szyję i dekolt.

Strony: 1 2

Leave a Reply

1 Comment on "Uczulenie na twarzy"


Guest
4 months 29 days ago

kim jestes/?