ODZIEŻ I OBUWIE Życie z alergią

Zapewniamy bezpieczeństwo skórze śpiących dzieci

bielizna alergiczna

W okresie pylenia Alergicy gorzej czują się poza domem w suche i wietrzne dni. Wyjazd za miasto do domku letniskowego kończy się często obrzękiem krtani i napadem duszności. Sen w świeżo skoszonym sianie lub spacer gołą stopą po łące, oprócz kataru, kichania i świądu oczu doprowadza do wystąpienia pokrzywki alergicznej.

DERMASOVA to całkowicie bezpieczna metoda wspomagająca leczenie objawów wszelkich stanów zapalnych skóry oraz jej pielęgnacji, w szczególności przeznaczona dla wrażliwej i atopowej skóry niemowląt i dzieci.

DERMASOVA jest: przewiewna, hipoalergiczna, antybakteryjna, miękka, wspomaga utrzymanie właściwego stanu wilgoci skóry, miła w dotyku.

bielizna alergiczna

Działanie:

  • prawidłowe środowisko dla leczenia objawów chorobowych skóry m.in. atopowego zapalenia skóry
  • profilaktyka stanów zapalnych skóry
  • poprawa skuteczności działania terapii farmakologicznej oraz emolientów
  • zmniejszenie uporczywego świądu skóry
  • zmniejszenie ryzyka nadkażeń bakteryjnych skóry oraz rozwoju grzybów na skórze
  • zapobieganie drapaniu i nasileniu zmian chorobowych skóry

Efekt:

  • zmniejszenie ryzyka nasilenia objawów chorobowych skóry
  • poprawa komfortu życia
  • zdrowsza i bezpieczniejsza skóra
  • bezpieczny sen dla dziecka


Efekt terapeutyczny wynika z zapewnienia chorej skórze środowiska, w którym zwiększają się możliwości jej regeneracji, przy jednoczesnym zapewnieniu wspomagania innych stosowanych terapii farmakologicznych jak i samego procesu pielęgnacji skóry tj. stosowania emolientów. Poprzez właściwości produktu zwiększona zostaje ochrona skory przed świądem, drapaniem, nadkażeniami bakteryjnymi, oraz rozwojem grzybów i utratą wody.

Podstawami skuteczności stosowania tej metody są:
1. Właściwości materiału Evolon®.
2. Sposób wykonania produktów.
3. Czystość mikrobiologiczna materiału.

bielizna alergiczna

Właściwości materiału Evolon®

Evolon® to rewolucyjny materiał dla ludzi cierpiących na atopowe zapalenie skóry, a także na inne schorzenia skóry, także związane z alergią na roztocza kurzu domowego. Dzięki swej niezwykle gęstej strukturze zbudowanej z ciasno splecionych mikrowłókien, Evolon® tworzy warstwę ochronną przeciw alergenom wytwarzanym przez roztocza. Tkanina ta sprawdza się także przy łagodzeniu podrażnieniach skóry związanych z alergenami powietrznopochodnymi (pyłki roślin).

Właściwości materiału Evolon® wspomagają proces zdrowienia skóry są następujące:

– materiał nie ma warstwy ochronnej, a więc bielizna nie szeleści i nie podrażnia skóry, jest bardzo lekka, delikatna, wygodna, miękka w dotyku, nie daje efektu „sztywności”, oddycha, tzn. przepuszcza parę wodną, dzięki temu, że mikro-włókna tworzą miliony „mikro”-kanalików, które umożliwiają przepływ powietrza, woda tak jak i pot jest pochłaniana przez Evolon®, a następnie materiał bardzo szybko wysycha usuwając płyn ze skóry.

– dzięki dużej powierzchni wewnętrznej utworzonej przez mikro-włókna, w kontakcie z powietrzem Evolon® schnie bardzo szybko. Sam materiał Evolon® może być wielokrotnie prany w temperaturze do 95°C. Nie jest poddawany zabiegom chemicznym, które mogłyby mieć wpływ na zdrowie i które mogłyby powodować, że po kilku praniach jego właściwości mogłyby zniknąć.

bielizna alergiczna

– nie wydziela żadnych substancji chemicznych w procesie użytkowania, które mogłyby wpływać w sposób szkodliwy na skórę, nie zawiera ani kleju, ani rozpuszczalnika, ani PCV. Jej podstawowymi składnikami są poliester, poliamid i woda. Stosowane w normalnych warunkach, są one trwałe i bezpieczne dla zdrowia człowieka i dla środowiska.

– chroni przed alergenami, związanymi z roztoczami, a także zapobiega rozwojowi grzybów, a poprzez obecność włókien srebra (5%) wspomaga działanie antybakteryjne na skórę, łagodzi zmiany skórne spowodowane kontaktem z alergenami powietrznopochodnymi (pyłki roślin).

Efektywność Evolonu® została sprawdzona przez wiele instytutów, które wydały pozytywne opinie w zakresie jego właściwości; Hohenstein Research Institute (Niemcy), Hygiene-Institut des Ruhrgebiets in Gelsenkirchen (Niemcy), Deutsche Montan Technologie GmbH (Niemcy), IBT Reference Laboratory (USA), IFTH – Institut Français du Textile Habillement (Francja).

Osobom z problemami skórnymi proponuje się noszenie bawełnianej bielizny, nie jest to jednak optymalny wybór, ponieważ bielizna bawełniana często zawiera alergizujące składniki, takie jak barwniki albo substancje chemiczne. Z tego powodu a także ze względu na fizykalne właściwości (miękkość w dotyku, delikatność) jest idealnym rozwiązaniem dla chorej, wrażliwej skóry.

bielizna alergiczna

 

Sposób wykonania produktów

DERMASOVA to nie tylko specjalistyczny materiał Evolon®, ale także wyjątkowy sposób wykonania bielizny: – produkcja bielizny gwarantująca przewiewność oraz właściwą elastyczność i jak najlepsze dopasowanie do potrzeb dziecka, która gwarantuje dodatkowo, że dziecko czuje, że nosi coś co nie różni się od innej bielizny, która nie ma specjalistyczne właściwości wspomagające leczenie skóry, – prowadzenie szwów na zewnątrz w celu uniknięcia dodatkowego źródła podrażnień skóry – w celu wykluczenia ryzyka alergii nie używa się barwników ani wybielaczy, ani innych toksycznych substancji.

Czystość mikrobiologiczna materiału

Certyfikaty nadane materiałowi Evolon® potwierdzają jego skuteczność w walce z rozwojem grzybów oraz nadkażeniami bakteryjnymi ze względu przede wszystkim na obecność w tkaninie włókien srebra (5%), których właściwość antybakteryjna została potwierdzona w licznych badaniach naukowych.

Żadna substancja chemiczna ani toksyczna nie jest wydzielana w trakcie używania i stosowania bielizny DERMASOVA.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

0