Zabezpiecz samochód przed alergenami

Samochód nie jest zamkniętą puszką, do której alergeny z zewnątrz nie mają dostępu. Nie zawsze leki, które przeciwdziałają alergii są na tyle skuteczne, aby poprawić komfort jazdy, a niektóre wręcz opóźniają reakcje kierowcy.

Dla alergików najbardziej niebezpieczne są zanieczyszczenia środowiska i kontakt z substancjami wywołującymi lub nasilającymi reakcje alergiczne. O ile możemy w znacznym stopniu kontrolować swoje codzienne otoczenie w celu eliminacji alergenów, tak podczas podróży, niestety, nie mamy wpływu na to, na co trafimy podczas jazdy.

Skutkiem nasilających się objawów jest nie tylko pogorszenie się stanu zdrowia kierowcy, ale – przede wszystkim – obniżają drastycznie bezpieczeństwo jazdy.

Kichanie, ciągłe wycieranie nosa lub drapanie prowadzi do dekoncentracji, a ataki alergii u kierowcy mogą wywołać zaburzenia stabilności i niemożność skupienia się na podstawowych czynnościach. Kalendarz pyleń i komunikaty o stężeniach pyłków niewiele mogą pomóc, gdyż nie jesteśmy w stanie przewidzieć, w którym miejscu alergeny nas zaatakują.

Zabezpiecz samochód przed alergenami

Zwiększ bezpieczeństwo jazdy!

Auto alergika powinno być zabezpieczone przed czynnikami zewnętrznymi, czyli powinno posiadać odpowiednie filtry powietrza. Są one kluczem do zmniejszenia lub całkowitego wyeliminowania niebezpiecznych dla alergika pyłków.

Czystość samochodu nie decyduje o tym, czy pozbyliśmy się alergenów. Ważne jest posiadanie filtra kabinowego. Filtry te można podzielić na dwie grupy, wykonane z dwuwarstwowej włókniny o specyficznej budowie – pozwalające zatrzymać 100 proc. cząsteczek pyłu, brudu, pyłków kwiatowych i bakterii. Jest i druga opcja…

Filtr z aktywnym węglem

Jest on skuteczniejszy, oczyszcza powietrze, zatrzymuje zanieczyszczenia i eliminuje gazy spalinowe. Jeśli jesteśmy posiadaczem któregoś z filtrów pamiętajmy o regularnej ich wymianie po 15 tys. km, jednak częstotliwość wymiany zależy również od warunków, w jakich porusza się pojazd.

Zaniedbanie wymiany filtra powoduje przeciwny skutek od zamierzonego, a dodatkowo może wpłynąć na zanieczyszczenie klimatyzacji – filtr to jedyna dla niej bariera ochronna.

Zatem dbajmy o nasze auto, tak aby podróżowanie było bezpieczne i przyjemne. Szerokiej drogi.
KS