Atopowe Zapalenie Skóry LECZENIE ATOPOWEGO ZAPALENIA SKÓRY

Wspieramy Centra Atopii

Trądzik wzmaga alergię

Wykwalifikowany personel szpitala podczas prezentacji przekazuje wiedzę na temat leczenia, pielęgnacji oraz ochrony skóry atopowej.

Przykładowe tematy szkoleń w Centrach Atopii:

Centrum Atopii to formuła szkoły, a nie specjalistyczny gabinet lekarski – leczeniem zajmują się poradnie przykliniczne w ramach umowy z NFZ. Atopowe zapalenie skóry wymaga leczenia latami i nie jest to choroba, w której można stosować tylko i wyłącznie leki.
Pacjent musi zmienić cały tryb życia – od specjalnych kąpieli począwszy, na unikaniu stresu skończywszy. Zabiegi pielęgnacyjne u małych dzieci to całe procedury, którym trzeba poświęcić dużo czasu. Ale ani podawanie leków, ani stosowanie odpowiedniej pielęgnacji nie wyhamuje choroby, jeśli pacjent nie pozna co odpowiada za prowokowanie zmian skórnych i nie nauczy się, jak ich unikać. Drogie specyfiki i maści nie będą skuteczne, jeśli uczulone na pokarm dziecko z atopowym zapaleniem skóry zje czekoladę lub jajko. Rodzice muszą mieć świadomość, co wywołuje nawroty choroby u dziecka i zrozumieć, że sukcesem jest w tym przypadku profilaktyka, czyli zapobieganie występowaniu objawów. Wywołanych nie tylko przez pokarm, ale też kurz, kosmetyki, stres, infekcje czy nawet porę roku.

W gabinecie lekarskim nie zawsze jest czas na pozyskanie tej wiedzy, a raczej otrzymuje się receptę, bez omówienia przypadku indywidualnie i głębszej analizy. W czasie szkoleń w Centrum Atopii lekarze prowadzący spotkanie mają wystarczającą ilość czasu, aby spokojnie zanalizować każdy problem.

Jak skorzystać z oferty Centrum?
Nie jest wymagane skierowanie, każdy zainteresowany może się zgłosić, po wcześniejszym zapisaniu np. telefonicznie i kiedy zbierze się ok. 15 zainteresowanych osób organizowane są 2 spotkania, prowadzone przez doświadczonych specjalistów w opiece nad chorymi z atopowym zapaleniem skóry (lekarzy, pielęgniarki, psychologów zbierających się raz w tygodniu).

Gdzie znaleźć Centra Atopii? – Lublin, ul. Warszawska 44; tel. 603 788 088 – Gdańsk, Specjalistyczny Zespół Opieki Zdrowotnej nad Matką i Dzieckiem, ul. Polanki 119, bud. Oddziału II. tel. 058 552 51 63 w godz. 7.00-14.00 pon.-pt; promocjazdrowia@szozmd.pl – Poznań, Centrum Atopii w Klinice Dermatologii i Alergologii, ul. Przybyszewskiego 49, tel. 069 59 19 216 – Kraków, Oddział Dermatologiczny Szpitala Specjalistycznego im. S. Żeromskiego, ul. Na Skarpie 67 (Nowa Huta), tel. 012 644 01 44 wew. 276 lub 434 – Wrocław, Klinika Dermatologii, Wenerologii i Alergologii Akademii Medycznej we Wrocławiu, ul. Chałubińskiego 1, tel. 071 784 22 86 / 071 784 22 86

Centrum Atopii powstało z inicjatywy firmy Pierre Fabre Dermo-Cosmetique, producenta dermokosmetyków A-derma przeznaczonych specjalnie dla osób ze skórą atopową. Centrum Atopii ma za zadanie ułatwić dzieciom i dorosłym z Atopowym Zapaleniem Skóry wykonywanie ich codziennych czynności.

Z Centrum Atopii współpracuje także wiele aptek na terenie każdego województwa, gdzie uzyskasz profesjonalną poradę jak pielęgnować skórę atopową – więcej informacji można znaleźć na stronach www.aderma.com.pl/centrum_atopii.html

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *