Trądzik wzmaga alergię

Wykwalifikowany personel szpitala podczas prezentacji przekazuje wiedzę na temat leczenia, pielęgnacji oraz ochrony skóry atopowej.

Przykładowe tematy szkoleń w Centrach Atopii:

Centrum Atopii to formuła szkoły, a nie specjalistyczny gabinet lekarski – leczeniem zajmują się poradnie przykliniczne w ramach umowy z NFZ. Atopowe zapalenie skóry wymaga leczenia latami i nie jest to choroba, w której można stosować tylko i wyłącznie leki.
Pacjent musi zmienić cały tryb życia – od specjalnych kąpieli począwszy, na unikaniu stresu skończywszy. Zabiegi pielęgnacyjne u małych dzieci to całe procedury, którym trzeba poświęcić dużo czasu. Ale ani podawanie leków, ani stosowanie odpowiedniej pielęgnacji nie wyhamuje choroby, jeśli pacjent nie pozna co odpowiada za prowokowanie zmian skórnych i nie nauczy się, jak ich unikać. Drogie specyfiki i maści nie będą skuteczne, jeśli uczulone na pokarm dziecko z atopowym zapaleniem skóry zje czekoladę lub jajko. Rodzice muszą mieć świadomość, co wywołuje nawroty choroby u dziecka i zrozumieć, że sukcesem jest w tym przypadku profilaktyka, czyli zapobieganie występowaniu objawów. Wywołanych nie tylko przez pokarm, ale też kurz, kosmetyki, stres, infekcje czy nawet porę roku.

W gabinecie lekarskim nie zawsze jest czas na pozyskanie tej wiedzy, a raczej otrzymuje się receptę, bez omówienia przypadku indywidualnie i głębszej analizy. W czasie szkoleń w Centrum Atopii lekarze prowadzący spotkanie mają wystarczającą ilość czasu, aby spokojnie zanalizować każdy problem.