zdrowe sprzątanie

Krystyna R. ze Świdnicy napisała, jak poradzić sobie z czyszczeniem mebli i myciem naczyń

Mój sposób na zdrowe porządki to

  • wycieranie kurzu i czyszczenie mebli – zaparzam mocną czarną herbatę i wystudzoną esencją zwilżam szmatkę; doskonale odżywia, nawilża meble nadając im blasku, jest ekologiczne i zdrowe
  • sposób na płyn do mycia naczyń bez detergentów – do garnuszka wlewam 100 ml octu spirytusowego, 1, 5 szklanki wody, 200 g soli oraz wciskam sok z 4 cytryn. Wszystko to gotuję, aż płyn nieco zgęstnieje i …gotowe!

Katarzyna L. z Borzymia radzi – sposób na krety
Wasze patenty na zdrowe sprzątaniesprawdzony sposób na zrobienie porządku z niechcianym gościem w ogrodzie czyli kretem; pozbyłam się go w następujący sposób – otwieramy słoik z kiszonymi ogórkami, czekamy aż się zepsują i zaczną wydzielać specyficzny zapach. Następnie ruszamy z tą zawartością słoika do ogrodu. W kretowiskach szukamy dziury i wkładamy do niej przegniły ogórek, polewamy go ogórkową wodą i tak w każdym kopcu. Zapewniam ,ze kret szybko zmieni lokalizację.

Jolanta C. z Elbląga ma metodę na tłuszcz i brud bez chemii oraz czyszczenie rur

  • Od dawna, dbając o naturalne środowisko i unikając zawartych w chemicznych środkach czystości alergenów, do sprzątania używam środków na bazie octu i sody. Taka mieszanka plus odrobina wody doskonale usuwa tłuszcz i zabrudzenia w kuchni.
  • Pasta z sody i octu jest szczególnie przydatna w łazience, doskonale usuwa kamień, sprawdza się także kiedy zamiast do udrażniania rur mamy użyć znanego wszystkim Krecika,wystarczy że zamiast niego zastosujemy ocet i sodę.