Tradycyjna chińska medycyna ułatwia uniknięcie alergii sezonowej

Choć alergolodzy podchodzą do nich dość sceptycznie jest wiele osób, które uważają, że są dobrym sposobem także na schorzenia alergiczne.

Zwolennicy naturalnych metod leczniczych szczególnie w okresie przedwiośnia polecają stosowanie takich metod jak akupunktura i medycyna ziołowa do usuwania objawów alergii; zapewniają, że są w stanie dzięki nim doprowadzić organizm do równowagi, a w efekcie – do wyższego stanu zdrowia i dobrego samopoczucia.

Cierpiący na alergie sezonowe – reagujący na pylenie drzew, traw i chwastów z objawami takimi jak swędzenie oczu, kichanie, wodnisty katar, bóle głowy i zmęczenie – sięgają na ogół po powszechnie dostępne leki, ale nawet te bez recepty mają szereg skutków ubocznych jak np. utrata węchu i smaku, bóle głowy, uczucie zmęczenia czy ból brzucha.

Alergia to reakcja organizmu świadcząca o zaburzeniach układu odpornościowego. Zatem dążenie do równowagi systemu immunologicznego i wzmocnienie ciała może zmniejszyć objawy sezonowych alergii lub nawet uwolnić organizm od ich skutków.

Tradycyjna medycyna chińska, w tym akupunktura i preparaty ziołowe działają właśnie w tym zakresie. Oprócz usuwania objawów doprowadza do równowagi w organizmie, co poprawia ogólny stan zdrowia.

Tradycyjna chińska medycyna ułatwia uniknięcie alergii sezonowej

Akupunktura

jest ciekawą alternatywą w leczeniu objawów alergii sezonowej. Szczególnie, gdy objawy dotyczą głowy (zatkanego nosa, bólów głowy, szczypiących oczu), które powodują, że energia nie przechodzi płynnie od głowy do reszty ciała i odwrotnie. Akupunktura w obrębie głowy pozwala na przepływ energii z rąk do głowy i z głowy do stóp.

Akupunktura pomaga również w uzyskaniu równowagi ciała, co poprawia ogólny stan zdrowia – tu leczenie dobiera się indywidualnie do każdego klienta, upewniając się, że przyczyna alergii została usunięta (lub jakikolwiek inny objaw chorobowy). Kiedy ciało jest w równowadze, objawy ustępują i zdrowie zostanie przywrócone.

Stosowanie tradycyjnych ziołowych preparatów

takich jak Bi Yan Pian pomaga odblokować zatoki, oczy a w efekcie złagodzić objawy alergii. Podobnie jak nakłuwanie igłami, ziołowe preparaty mogą być dostosowane inaczej dla każdej osoby, aby przywrócić równowagę i zdrowie.

Stare chińskie metody mogą przynieść naturalną ulgę dla alergików, która nie musi być tymczasowa – bowiem ciało doprowadzone do wyższego poziomu zdrowia odnowioną energią odpłaci radością życia i witalnością, tak nam potrzebną na wiosnę.

Źródło – NaturalNews.com