Świadoma pielęgnacja twarzy i ciała
Grafika dostarczona przez partnera

O znaczeniu codziennej pielęgnacji twarzy i ciała mówimy coraz więcej nie tylko w kontekście higieny, lecz także nawyków, których dotrzymywanie może w bardzo wymierny sposób przełożyć się na to, jak nasza skóra będzie wyglądać za 10, 15 czy 20 lat.

Zacznij… od wody i jedzenia 

Świadoma pielęgnacja twarzy i ciała wcale nie zaczyna się od dobrze dobranych kosmetyków, a od umiejętnie prowadzonej diety i właściwego nawodnienia. Jeśli w twojej diecie będzie więcej fast foodów niż warzyw i owoców zawierających bezcenne antyoksydanty, jeśli zamiast 1,5 litra wody pojawi się u ciebie więcej kawy, słodkich napojów nie masz co liczyć na piękną cerę nawet przy najlepszych kosmetykach. Oprócz diety i nawodnienia warto pomyśleć o rezygnacji z używek, a na ich miejsce wprowadzić suplementację. Nie bez powodu profesjonalna drogeria internetowa ma ofertę kwasów omega, antyoksydantów, witaminy D3 itd. Warto dbać o stałe godziny posiłków, ich urozmaicenie. Jako dodatki świetnie sprawdzą się takie napoje jak woda kokosowa, sok z aloesu. To wszystko bardzo cenne wspomagacze dla naszej skóry.  

Wizyta w drogerii

Bez kosmetyków się oczywiście nie obędziemy. Tylko które wybrać? Tutaj z pomocą może przyjść kosmetyczka, lekarz medycyny estetycznej, dermatolog. Konsultacja z profesjonalistą dotycząca potrzeb skóry to zawsze dobry pomysł. Nie chodzi o to, abyś kupowała najdroższe możliwe kosmetyki, ale byś postawiła na te perfekcyjnie dobrane do potrzeb twojej skóry. Nie mniejsze znaczenie ma oczywiście także ich skład. Tutaj zdecydowanie dobrym wyborem są kosmetyki naturalne, dermokosmetyki – nie posiadają one szkodliwych, wątpliwego pochodzenia składników, które niestety w tradycyjnych kosmetykach się pojawiają. Zdecydowanie warto unikać produktów, które zawierają parabeny, SLS i SLES, formaldehyd, parafinę, lanolinę. Paradoksalnie, im krótszy skład, tym lepiej.  

Regularność

W pielęgnacji skóry twarzy czy ciała liczy się przede wszystkim regularność. Najbardziej cudowne serum nie zadziała, jeśli będzie leżeć w szufladzie. Krem na rozstępy stosuje się codziennie, a nie kiedy akurat ci się przypomni. Nie ważne, jak późno wróciłaś z imprezy, przed pójściem spać, trzeba zmyć makijaż. Możesz nic nie robić, ale nie kładź spać się w masce. To takie elementarne zasady, o których mimo wszystko zdarza się nam zapominać. Świadoma pielęgnacja polega na tym, aby takich błędów starać się unikać. Regularność i sumienność także i w tym przypadku naprawdę popłaca.