Życie z alergią

Solidna moskitiera – po czym ją rozpoznać?

Solidna moskitiera

Latem, gdy nierzadko żar leje się z nieba, wieczorem otwieramy wszystkie okna na oścież, aby przewietrzyć mieszkanie i wpuścić do niego trochę chłodniejszego powietrza, które ułatwia nam oddychanie. Niestety, często w ten sposób zapraszamy do swoich mieszkań różnego rodzaju owady, w tym komary i meszki, których ukąszenia należą do szczególnie uciążliwych. Otwarte okno i światło w mieszkaniu ułatwia im znalezienie dawcy krwi niezbędnej do złożenia jaj.  Na szczęście pomocna może okazać się solidna moskitiera. Po czym ją rozpoznać?

 

Spis treści:

  1. Jak wybrać moskitiery okienne?
  2. Solidna moskitiera to inwestycja na długie lata i oszczędność pieniędzy
  3. Moskitiery okienne z metalu odporne na niekorzystne działanie czynników zewnętrznych
  4. Moskitiery metalowe i ich ogromna zaleta
  5. Solidna moskitiera metalowa – inwestycja na dziesiątki lat
  6. Jak zmierzyć okno, aby kupić moskitierę?

Jak wybrać moskitiery okienne? 

Moskitiery okienne nie są niczym nowym. Na rynku można kupić je od lat. Do wyboru mamy moskitiery okienne wykonane z różnych tworzyw. Te bardzo często różnią się między sobą jakością. Często w pierwszym odruchu kierujemy się niską ceną. Chcemy wydać na moskitierę okienną jak najmniej, ale zapominamy przy tym, że kiepska jakość prowadzi do szybkiego zużycia przedmiotu i konieczności zakupu nowego. Krótko mówiąc, najtańsze moskitiery zazwyczaj nie należą do wytrzymałych, szybko się niszczą i lądują na wysypisku śmieci. Niestety, choć na świecie pojawiają się innowacyjne rozwiązania technologiczne, to nie są one na tyle rozpowszechnione, by plastik, który produkujemy i zużywamy, podlegał w wysokim stopniu recyklingowi. Sporadycznie zdarza się, że niektóre firmy same zbierają zniszczone tworzywa sztuczne i produkują z nich nowe rzeczy. Tanie moskitiery okienne stanowią spore obciążenie dla środowiska naturalnego i nie należą do ekologicznych rozwiązań.

Jak wybrać moskitiery okienne

Solidna moskitiera to inwestycja na długie lata i oszczędność pieniędzy

Solidna moskitiera nie tylko przetrwa długie lata, przez co zaoszczędzimy pieniądze na jej częstej wymianie, ale też będzie wykonana z materiałów przyjaznych środowisku. Dobrze, aby te można było łatwo przetapiać i wykorzystywać ponownie. Dzięki temu rozwiązaniu oszczędzimy środowisku nowych odpadów. Na szczególną uwagę zasługują moskitiery metalowe. Te dostępne na stronie Moskitiery-metalowe.pl są naprawdę solidne. Świadczy o tym już sam rodzaj wykorzystanego materiału. Wyżej wspomniane moskitiery metalowe posiadają profile aluminiowe oraz siatkę wykonaną ze stali nierdzewnej. To właśnie materiały, z których je skonstruowano, zapewniają im wysoką wytrzymałość mechaniczną.

Moskitiery okienne z metalu odporne na niekorzystne działanie czynników zewnętrznych

Stal nierdzewna, z której wykonano siatkę moskitier dostępnych na stronie Moskitiery-metalowe.pl,  jest odporna na niekorzystne czynniki środowiska. Metalowe moskitiery świetnie sprawdzają się przez cały rok, także zimą. Doskonale znoszą niskie temperatury, dlatego można zakładać je także podczas mrozów, gdy chcemy na chwilę przewietrzyć mieszkanie, a obawiamy się o bezpieczeństwo zwierząt domowych. Niestety, otwarte okno stwarza ryzyko, że kot czy mały pies przez nie wypadnie i zrobi sobie krzywdę. Moskitiera metalowa powinna stanowić także niezbędne wyposażenie każdego mieszkania, w którym obecne są papugi. Te mogą bowiem łatwo wyfrunąć z domu przez otwarte okno i już nigdy do niego nie wrócić.

Moskitiery okienne z metalu

Moskitiery metalowe i ich ogromna zaleta

Moskitiery metalowe można stosunkowo łatwo utrzymać w czystości. W tym miejscu warto podkreślić, iż stanowią doskonałe rozwiązanie dla osób, które mieszkają w miastach przy ruchliwych ulicach. Zatrzymują bowiem w sposób mechaniczny kurz oraz pyły obecne w powietrzu. Oczywiście, nie w 100%, ale w znacznym stopniu ograniczają ich transmisję do naszych mieszkań. W związku z tym muszą być regularnie czyszczone ze zgromadzonych zanieczyszczeń. Na szczęście można je łatwo utrzymać w czystości, nie ryzykując przy tym uszkodzenia splotu.Ponadto produkty oferowane przez Moskitiery-metalowe.pl są wykonane z antyalergicznej siatki, która została tak skonstruowana, że zatrzymuje większość pyłków na sobie.  W rezultacie do wnętrza mieszkania wpada dużo mniej alergenów.

Solidna moskitiera
Fotografia pochodzi ze strony Moskitiery-metalowe.pl. Jej kopiowanie jest zabronione

Solidna moskitiera metalowa – inwestycja na dziesiątki lat 

Właściciele Moskitiery-metalowe.pl zapewniają, że ich moskitiery okienne z metalu to jednorazowa inwestycja na dziesiątki lat.  Odpowiednio użytkowane mogą nam służyć nawet przez 30 lat. Dzięki temu raz poniesiona inwestycja dość szybko się zwraca, a my mamy przy tym czyste sumienie, że niepotrzebnie nie zanieczyszczamy środowiska naturalnego. Solidne moskitiery to właśnie te z metalu, które po wyeksploatowaniu nie trafiają na wysypisko śmieci, lecz do ponownego przetopu. Odzyskane w ten sposób materiały zostają następnie wykorzystane do produkcji nowych przedmiotów.

Jak zmierzyć okno, aby kupić moskitierę? 

Jak wybrać moskitiery okienne
Fotografia pochodzi ze strony Moskitiery-metalowe.pl. Jej kopiowanie jest zabronione

Aby zamówić solidne moskitiery na stronie Moskitiery-metalowe.pl, należy dokonać precyzyjnego pomiaru okien, ze szczególnym uwzględnieniem wewnętrznych wymiarów ram okiennych. Każde okno jest inne i wymaga zmodyfikowania metody pomiaru. Szczegółowe instrukcje, jak postępować w poszczególnych przypadkach znajdziesz na stronie Moskitiery-metalowe.pl. Jej obsługa klienta chętnie udzieli ci fachowej pomocy i niezbędnych informacji na każdym etapie. Wystarczy zadzwonić pod numer telefonu wskazany na stronie.  Decydując się na zakup moskitiery okiennej z metalu należy uwzględnić również kolor profili aluminiowych. Dobrze, aby ich odcień pozostawał spójny z ramą okienną. Na specjalne życzenie klienta pracownicy Moskitiery-metalowe.pl mogą pomalować profile aluminiowe na dowolny kolor z palety RAL lub 1 z 22 odcieni drewnopodobnych. Gotowe moskitiery metalowe są następnie wysyłane pod wskazany adres na terytorium Polski za pośrednictwem Poczty Polskiej lub DTS.

Komentarze (6)

donia

3 lata temu

Ja też uważam, że lepiej kupić jedną porządną rzecz niż kilka gorszej jakości.

klaudyna

3 lata temu

Ja właśnie myślę nad moskitierą, bo nie da się spać przy zamkniętym oknie, a jak je uchylę, to jestem cała pokąsana i mam duże stany zapalne.

lucy

3 lata temu

Ja nie lubię zanieczyszczać środowiska rzeczami jednorazowymi, więc metalowa moskitiera to rozwiązanie godne uwagi.

https://www.mojealergie.pl/solidna-moskitiera-po-czym-ja-rozpoznac/#close-cookie-barkatja

3 lata temu

Taka metalowa moskitiera niewątpliwie jest bardziej solidna.

tina

3 lata temu

Ja też wolę rzeczy na lata, a nie takie jednorazowego użytku.

jowi

3 lata temu

To prawda, lepiej postawić na jedną solidną moskitierę, niż co chwilę kupować nową.

Komentarze są wyłączone.