Sięgnij po szare mydło

Szare mydło jest mydłem potasowym, wyprodukowanym z naturalnych składników – stąd też szary kolor. Nie zawiera substancji zapachowych, dzięki czemu odpowiada każdemu gustowi i pasuje do każdego rodzaju skóry.

Nawet osoby wrażliwe na olejki zapachowe mogą bezpiecznie go używać. Pielęgnując swoją skórę szarym mydłem ma się pewność, że skóra zabezpieczona będzie przed szkodliwym działaniem drobnoustrojów.

Szare mydło – właściwości

A jakie są inne zalety stosowania szarego mydła?

  • pomaga w zwalczaniu trądziku. W leczeniu trądziku szare mydło nie może być jednak jedynym środkiem leczniczym, a jedynie uzupełniającym,
  • ma właściwości wysuszające i nie powoduje podrażnień,
  • nie uczula,
  • myje i zarazem pielęgnuje każdy rodzaj skóry,
  • szybko rozpuszcza się w wodzie, nie pozostawiając grudek, dzięki zawartości soli potasowych,
  • jest niedrogie i ogólnodostępne.

Sięgnij po szare mydło

Uwaga! Szare mydło ma jednak pewną wadę – wysusza skórę. Po jego stosowaniu należy, więc użyć kremu lub balsamu nawilżającego.

Szare mydło świetnie sprawdza się w gospodarstwie domowym

Szare mydło w połączeniu z wodą zwalcza mszyce i inne owady. Tak więc, pomimo szarego koloru i neutralnego zapachu szare mydło jest wciąż godne polecenia – usłyszeć to można nie tylko od swoich babć, ale także od lekarzy dermatologów.

Ciekawostka o szarym mydle

Zagranicznym odpowiednikiem szarego mydła jest mydło marsylskie. Mydło to w ok.70% składa się z naturalnych składników i jest wyrobem ręcznym. Francuskie mydło może być zapachowe, np. lawendowe.

Nie jest ono jednak takim tanim kosmetykiem jak polskie szare mydło.