Seks kobiet wysoko wrażliwych
Zdjęcie autorstwa Andrea Piacquadio z Pexels

Wysoka wrażliwość to cecha uwarunkowana genetyczna, na którą nie mamy wpływu, ponieważ przychodzimy z nią na świat. Dotyka zarówno kobiet, jak i mężczyzn, przy czym panowie z przyczyn społecznych często czują się zmuszeni do jej wyparcia. Szacuje się, że osoby wysoko wrażliwe stanowią 20%. Seks kobiet wysoko wrażliwych to dość skomplikowana materia. Co warto o nim wiedzieć?

Jak duża wrażliwość sensoryczna na bodźce wpływa na seks?

Kobiety wysoko wrażliwe mają bardzo aktywny ośrodkowy układ nerwowy. Wystarczy najmniejszy bodziec, aby ten uległ pobudzeniu. W przypadku seksu ma to dobre i złe strony. Wysoka wrażliwość sensoryczna na bodźce może ułatwiać czerpanie przyjemności z dotyku, wystarczy muśnięcie, by sprawić przyjemność kobiecie wysoko wrażliwej. Z drugiej strony mężczyzna może bardzo łatwo zadać ból swojej partnerce. Kobiety wysoko wrażliwe często skarżą się na to, iż penetracja pochwy nie należy do przyjemności. Podczas niej odczuwają bowiem ból.

Czuły dotyk a nie gwałtowny seks

Seks kobiet wysoko wrażliwych powinien bazować na czułym dotyku i delikatności. Panie cenią sobie namiętne przeżycia, ale gwałtowny seks nie sprawia im większej przyjemności. Często natomiast stanowi źródło bólu. Niestety, mężczyźni swoją wiedzę nt. seksu często czerpią z filmów pornograficznych, gdzie ostry seks jest najczęściej lansowany.

Bogate scenariusze erotyczne

Kobiety wysoko wrażliwe mają bardzo rozwiniętą wyobraźnię, przez co potrafią drobiazgowo zaplanować scenariusz erotyczny na wieczór spędzany z partnerem. Ich kreatywność, jeśli zostanie mądrze wykorzystana, może stać się źródłem niesamowitych przeżyć, które na długo pozostaną w pamięci obojga partnerów. Warto jednak podkreślić, iż seks kobiet wysoko wrażliwych nawet w marzeniach pozostaje sensualny i czuły.

Seks bez zobowiązań nie daje satysfakcji kobietom wysoko wrażliwym

Seks bez zobowiązań, który stał się tak popularny w XXI wieku, nie jest dobrym rozwiązaniem w przypadku kobiet wysoko wrażliwych. One często odczuwają pożądanie tylko pod adresem mężczyzny, z którym zbudowały więź emocjonalną. Bez bliskości seks dla nich nie istnieje. Nie odczuwają one bowiem silnego, typowo biologicznego pociągu do atrakcyjnych samców.

Długa gra wstępna to podstawa

Seks kobiet wysoko wrażliwych często jest bolesny, ponieważ mężczyzna zbyt szybko przystępuje do penetracji. Zarówno wkładanie palców, jak i penisa do pochwy, gdy partnerka nie zdążyła się rozgrzać, może powodować spory dyskomfort. Długa gra wstępna pełna czułości, francuskich pocałunków, subtelnych pieszczot piersi, ud czy brzucha, pozwala kobiecie rozluźnić się i podniecić. W rezultacie późniejsza penetracja pochwy nie stanowi źródła bólu i nieprzyjemnych dolegliwości.

Nadmiar stymulacji podczas seksu nie jest wskazany

Warto zrozumieć, że kobiety wysoko wrażliwe też potrzebują pieszczot łechtaczki francuskich pocałunków podczas penetracji. Jednak bardziej oryginalne urozmaicenia takie jak muzyka, włączony telewizor, intensywny odświeżacz zapachowy, gadżety erotyczne, mogą oznaczać już nadmiar bodźców. Ośrodkowy układ nerwowy, który jest wrażliwy na bodźce sensoryczne, łatwo można przeciążyć i doprowadzić do jego przemęczenia. Po czymś takim kobieta potrzebuje dużo czasu, aby dojść do siebie.