Życie z alergią

Rząd łagodzi obostrzenia związane z koronawirusem. Od poniedziałku czynne galerie handlowe

Od poniedziałku czynne galerie handlowe

Minister zdrowia twierdzi, że obecnie więcej osób zdrowieje niż choruje. Z pomocą Wojsk Obrony Terytorialnej mają zostać przebadani mieszkańcy domów pomocy społecznej oraz osoby przebywające na kwarantannie. Rząd łagodzi obostrzenia związane z koronawirusem. Od poniedziałku czynne galerie handlowe.

Od 4 maja otwarte centra handlowe

Już 4 maja będziemy mogli kupić buty na wiosnę, letnie sukienki i akcesoria do domu w galeriach handlowych. Rząd pozwala na otwarcie wszystkich sklepów zlokalizowanych na terenie galerii handlowych. Nadal będą obowiązywały jednak stare zasady, które znamy z supermarketów. W sklepie może przebywać jeden klient na 15 metrów kwadratowych powierzchni. Trzeba do niego wchodzić w rękawiczkach i maseczce.

6 maja zostaną uruchomione przedszkola i żłobki

6 maja mają zostać otwarte przedszkola i żłobki w nowym reżimie sanitarnym. Chodzi o to, aby pracownice sklepów czy usług miały gdzie zostawić dzieci na czas pracy. Na razie rząd nie podał szczegółów dotyczących nowych reżimów sanitarnych.

4 maja powracają zabiegi rehabilitacyjne

Od 4 maja powracają zabiegi rehabilitacyjne. Przy czym wciąż zakazany jest masaż ze względu na bezpośredni kontakt fizjoterapeuty z pacjentem.  Ta wiadomość jednak ucieszy rodziców dzieci dotkniętych porażeniem mózgowym oraz osoby po wypadkach, które potrzebują rehabilitacji, aby móc powrócić do pełnej sprawności.

Zakaz zgromadzeń wciąż obowiązuje

Nadal obowiązuje zakaz zgromadzeń powyżej 50 osób. Rząd rekomenduje unikanie spotkań towarzyskich, ponieważ mogą stać się one drogą rozprzestrzeniania koronawirusa. Liczba dziennych zachorowań wciąż jest dość duża. Patogen ten krąży w społeczeństwie.

Minister zdrowia apeluje o noszenie maseczek

Jednocześnie minister zdrowia zaapelował o przestrzeganie zasad bezpieczeństwa i noszenie maseczek w miejscach publicznych. Warto jednak podkreślić, że robi się coraz cieplej i w większości prowizorycznych maseczek, które nie są klasy ffp2, trudno się oddycha.  Dobrze byłoby więc, aby Polakom został zapewniony dostęp do maseczek spełniających najwyższe normy bezpieczeństwa, ponieważ te dostępne w większości sklepów mogą okazać się niebawem utrapieniem. Przed nami najcieplejsze miesiące w roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *