Hoover Ultra Vortex

Szacuje się, że z problemem alergii boryka się nawet ćwierć miliona ludzi, a 300 tysięcy osób zmaga się z astmą.  Obydwie przypadłości mogą nasilać się w wyniku kontaktu z alergenami, w tym z roztoczami kurzu domowego.  Te niewielkie pajęczaki namnażają się w miejscach, gdzie mają kontakt z naskórkiem człowieka i sierścią zwierząt.  W rezultacie materace, poduszki i sofy stanowią rezerwuar roztoczy, który mogą nasilać objawy alergii i astmy. Coraz częściej do walki z tymi niewielkimi pajęczakami stosuje się nowoczesne urządzenia z funkcją lampy UV.  Nasza redakcja miała okazję przetestować Hoover Ultra Vortex MBC500UV, odkurzacz dedykowany alergikom do czyszczenia materacy, poduszek i sof. Czy warto sięgnąć po to urządzenie, borykając się z uczuleniem lub astmą?

Czym są alergeny?

Alergeny to substancje obce, najczęściej o budowie białkowej, które dla organizmu są obce i zostają błędnie rozpoznane przez ustrój jako potencjalne zagrożenie. Kontakt z nimi w przypadku osób o nadwrażliwym układzie immunologicznym kończy się uruchomieniem mechanizmów obronnych, w tym uwolnieniem histaminy. W rezultacie alergik zaczyna borykać się z katarem, zapaleniem spojówek, a skrajnych przypadkach pojawiają się u niego problemy z oddychaniem.

Hoover Ultra Vortex

Promienie UV kontra alergeny

Promienie UV przyczyniają się do denaturacji białek, w tym potencjalnych alergenów. Pod ich wpływem dochodzi do uszkodzenia struktury przestrzennej białek, przez co przestają być  one rozpoznawane przez organizm jako obce.

Jak działa urządzenie Hoover Ultra Vortex MBC500UV?

Urządzenie Hoover Ultra Vortex MBC500UV ma za zadanie  zapewnić nam otoczenie wolne od potencjalnych alergenów, kurzu i roztoczy namnażających się w materacach oraz w sofach i poduszkach.  Pozwala na to tryb lampy UV. Urządzenie Hoover Ultra Vortex MBC500UV posiada wbudowaną lampę UV-C, która usuwa do 99,9% bakterii, alergenów i roztoczy, jednocześnie zapobiegając ich ponownemu rozprzestrzenianiu. Można go używać także do sterylizacji materacy, sof i poduszek po przebytej chorobie.

Natomiast tryb odpylania dzięki wykorzystaniu wysokiej mocy pozwala ostrożnie usunąć brud i kurz z najgłębszych warstw materiału. Ten tryb sprawdzi się w przypadku czyszczenia materacy i poduszek.

Z kolei tryb turboszczotki pozwala dotrzeć głęboko do włókien, usuwając z nich alergeny i roztocza. Turboszczotka obraca się aż 4200 razy na minutę.

Hoover Ultra Vortex

Komfort stosowania urządzenia Hoover Ultra Vortex MBC500UV

Urządzenie Hoover Ultra Vortex MBC500UV jest stosunkowo lekkie, dlatego praca z nich nie wymaga dużej siły fizycznej. Jeśli masz dość ciężkich odkurzaczy, które z trudem podnosisz, aby wyczyścić zakamarki materaca czy sofy, to z pewnością docenisz niewielkie gabaryty tego urządzenia.  Użytkowanie omawianego sprzętu jest niezwykle komfortowe. Kabel dołączony do Hoover Ultra Vortex MBC500UV jest dostatecznie długi, nie trzeba korzystać z żadnych przedłużaczy, aby dokładnie wyczyścić miękkie powierzchnie, w których lubią gromadzić się roztocza i inne alergeny.

Hoover Ultra Vortex MBC500UV jest urządzeniem stosunkowo cichym, jeśli na co dzień używając odkurzacza, masz dosyć wydawanych przez niego głośnych dźwięków, to z pewnością spotka cię miła niespodzianka. Podczas czyszczenia materacy, poduszek i sof nie odczuwałyśmy żadnego dyskomfortu.

Uwalnianie poduszek i sof z potencjalnych alergenów

Urządzenie Hoover Ultra Vortex MBC500UV dokładnie oczyszcza powierzchnię poduszek, sof i materacy. Na dodatek po użyciu wyżej wspomnianego odkurzacza korzystanie z kanapy i materaca jest wolne od dyskomfortu. Zniknął problem kichania, łaskotania w nosie, wodnistego kataru i pieczenia oczu. To prawdopodobnie zasługa nowoczesnych technologii, które mają na celu zwalczanie potencjalnych alergenów.

Hoover Ultra Vortex

Łatwe czyszczenie zbiornika

Niewątpliwym atutem Hoover Ultra Vortex MBC500UV jest fakt, iż bardzo łatwo można zdjąć zbiornik, w którym gromadzi się kurz i inne zanieczyszczenia.  Producent zadbał o to, aby czyszczenie zbiornika było w pełni higieniczne i wolne od kontaktu z potencjalnymi alergenami.

Urządzenie, które zajmuje niewiele miejsca

Samo urządzenie Hoover Ultra Vortex MBV500UV prezentuje się stylowo. Obudowa została wykonana z solidnego plastiku.  Po użyciu sprzętu można go z łatwością schować w szafie. Hoover Ultra Vortex MBC500UV nie zajmuje bowiem dużo miejsca. Wystarczy, że dysponujemy wolną połówką jednej z półek.

Hoover Ultra Vortex

Urządzenie możesz kupić online, w jednym z poniższych sklepów internetowych: https://www.komputronik.pl/product/480816/hoover-mbc-500uv-011-odkurzacz-do-materacy.html

https://www.al.to/p/417979-odkurzacz-hoover-mbc500uv-011.html