Reakcje alergiczne na siemię i olej bawełniany

Olej bawełniany działa na nadwrażliwców silnie alergizująco. Jest nie tylko w karmie, ale i wielu wypiekach – brązowych ciasteczkach, słodkich bułkach, pączkach czy pieczonych ciastach. Mają go w swoim składzie także oleje do smażenia i oliwy do sałatek.

Gdzie występuje olej bawełniany?

Znajduje się w karmach dla zwierząt, które dodatkowo zanieczyszcza śliną i sierścią nasze zwierzę. Kontakt z kurzem, w którym znajdują się alergeny z tej karmy, mogą wywołać ciężkie stadia alergii – tu odczyny nie są bezpośrednio związane z samymi zwierzętami, ale ich pożywieniem – dlatego łatwo rozwiązać problem alergii stosując zamienniki w diecie pupila.

Siemię lniane znajduje się w…

Siemię lniane – jest składnikiem wielu pasz i karm dla zwierząt, może silnie wpływać na drogi oddechowe, szczególnie u astmatyków, powodując ciężkie stadia uczuleniowe – gdzie również rozwiązaniem problemu jest zmiana diety zwierzęcia.

Siemię bywa też składnikiem pieczywa i innych produktów spożywczych, ale jest również dodawane do depilatorów w kremie, żeli do modelowania włosów, do szamponów, także materiałów izolacyjnych czy wykładzin podłogowych.
MN