MojeAlergie.pl - serwis dla alergików

Moje Alergie - serwis dla alergików

Menu

Reakcje alergiczne na siemię i olej bawełniany


Reakcje alergiczne na siemię i olej bawełniany

Szczególnie właściciele zwierząt mają do czynienia z karmami bogatymi w bawełniany olej i siemię lniane dodawane do pokarmów jako poprawiające wygląd sierści. Mogą one wywołać alergię, nawet silne.

Olej bawełniany działa na nadwrażliwców silnie alergizująco. Jest nie tylko w karmie, ale i wielu wypiekach – brązowych ciasteczkach, słodkich bułkach, pączkach czy pieczonych ciastach. Mają go w swoim składzie także oleje do smażenia i oliwy do sałatek.

Gdzie występuje olej bawełniany?

Znajduje się w karmach dla zwierząt, które dodatkowo zanieczyszcza śliną i sierścią nasze zwierzę. Kontakt z kurzem, w którym znajdują się alergeny z tej karmy, mogą wywołać ciężkie stadia alergii – tu odczyny nie są bezpośrednio związane z samymi zwierzętami, ale ich pożywieniem – dlatego łatwo rozwiązać problem alergii stosując zamienniki w diecie pupila.

Ads code goes here

Siemię lniane znajduje się w…

Siemię lniane – jest składnikiem wielu pasz i karm dla zwierząt, może silnie wpływać na drogi oddechowe, szczególnie u astmatyków, powodując ciężkie stadia uczuleniowe – gdzie również rozwiązaniem problemu jest zmiana diety zwierzęcia.

Siemię bywa też składnikiem pieczywa i innych produktów spożywczych, ale jest również dodawane do depilatorów w kremie, żeli do modelowania włosów, do szamponów, także materiałów izolacyjnych czy wykładzin podłogowych.
MN

Jeden komentarz
  1. Beata Malejewska

    12 grudnia 2014 at 10:35

    A czy zjedzenie rodzynek z olejem bawełnianym właśnie przez matkę karmiącą może powodować wysypkę u niemowlaczka? w bakaliach jak nie siarka to ten olej…

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Nie przegap!

Alergia na cynamon – przyprawy korzenne to silne alergeny

Zamknij